facebook LinkedIN LinkedIN - follow

QNAP QHora-301W

Router pro softwarově definované sítě nové generace

Qhora-301WPo­kud fir­my chtě­jí ak­cep­to­vat no­vou nor­mu prá­ce na dál­ku, mu­sí mo­der­ni­zo­vat svo­ji síť, aby pod­po­ro­va­la jak vy­so­ko­rych­lost­ní lo­kál­ní ře­še­ní po­k­rý­va­jí­cí ka­be­lo­vé a bez­drá­to­vé při­po­je­ní, tak i VPN pro rych­lé a bez­peč­né při­po­je­ní uži­va­te­lů na ví­ce mís­tech. QNAP těm­to po­ža­dav­kům vy­chá­zí vstříc svo­jí no­vin­kou QHora-301W.


QHora-301W je cenově dostupný router pro softwarově definované sítě (SD-WAN) s Wi-Fi 6 a dvěma porty 10GbE, který poskytuje vzdálenou síť VPN pro větší počet pracovišť, jednoduché nastavení a vylepšené funkce zabezpečení. Díky kombinaci výkonu a pokročilých funkcí s příznivou cenou je router QHora-301W vhodným základem pro vybudování sítě nové generace v prostředí menších firem a kanceláří.

Router QHora-301W nabízí univerzální řešení pro firemní sítě prostřednictvím integrace technologií pro vzdálenou VPN a vysokorychlostního kabelového i bezdrátového připojení. Zařízení obsahuje čtyřjádrový procesor Qualcomm 2,2 GHz s 1 GB operační paměti. Má proto dost výkonu pro podporu bezdrátové sítě Wi-Fi 6 (802.11ax) i kabelového připojení dvěma porty 10GbE a čtyřmi gigabitovými porty. Klíčovou výhodou routeru QHora-301W je ovšem možnost flexibilní konfigurace WAN/LAN pro optimalizované nasazení v síti, dosažení vysokorychlostní LAN a snadné vytvoření VPN mezi různými pracovišti.

Flexibilní konfigurace WAN/LAN

Router QHora-301W umožňuje flexibilní nastavení konfigurace sítě podle potřeby. Mezi tři základní scénáře patří:

1. Vysokorychlostní síť LAN
Vysokorychlostní 10GbE intranet lze vytvořit propojením dvou portů 10GbE se zařízeními 10GbE v síti LAN a jednoho gigabitového portu s WAN pro urychlení lokálního sdílení souborů nebo komunikace mezi pracovními stanicemi.

Obr. 1: Vysokorychlostní síť LAN
Obr. 1: Vysokorychlostní síť LAN

2. Efektivnější přenos souborů mezi různými pracovišti
Vysokorychlostní síť VPN 10GbE mezi pobočkami lze vytvořit propojením jednoho portu 10GbE s jedním zařízením 10GbE v síti LAN a jednoho portu 10GbE se sítí WAN pomocí dalšího zařízení QHora-301W na vzdáleném pracovišti pro efektivnější zálohování, synchronizaci a sdílení souborů mezi pracovišti.

Obr. 2: Efektivnější přenos souborů mezi různými pracovišti
Obr. 2: Efektivnější přenos souborů mezi různými pracovišti

3. Automatická síť VPN mezi různými pracovišti
Vysokorychlostní intranet 10GbE a síť VPN mezi pobočkami lze vytvořit propojením dvou portů 10GbE se zařízeními 10GbE v síti LAN a dvou gigabitových portů a sítě WAN. S aktivovanou technologií SD-WAN gigabitové porty podporují nejen inteligentní optimalizaci WAN (včetně agregace, převzetí služeb při selhání, vyrovnávání zátěže a flexibilní statické směrování), ale také optimalizují přenos 10GbE LAN.

Obr. 3: Automatická síť VPN mezi různými pracovišti
Obr. 3: Automatická síť VPN mezi různými pracovišti

Rychlé a snadné zavedení VPN pomocí SD-WAN

Když firma začne využívat práci na dálku a distribuovanou pracovní sílu, čelí výzvě, jak zavést VPN. Efektivním řešením je využití softwarově definované technologie WAN (SD-WAN). Router QHora-301W využívá technologii QuWAN (vlastní technologie SD-WAN od společnosti QNAP), která automaticky zavádí VPN na více pracovištích s cílem dosáhnout optimální šířky pásma a přenosových rychlostí. QuWAN lze nainstalovat na QNAP NAS, switche řady QGD a servery QuCPE. Při spolupráci s aplikací QVPN se vzdálení pracovníci mohou snadno připojit k SSL VPN prostřednictvím svého počítače nebo mobilního zařízení.

QuRouter pro snadné nastavení a správu sítě

Zařízení QHora-301W používá operační systém QuRouter, který poskytuje uživatelsky přívětivé webové uživatelské rozhraní, přehledný ovládací panel a ukazatele portů, které pomáhají při plnění každodenních úkolů správy sítě. Díky systému QuRouter mohou uživatelé nejen efektivně spravovat všechna připojená kabelová a bezdrátová zařízení v reálném čase, ale mohou také konfigurovat pokročilé funkce brány firewall, VPN, zabezpečení a QuWAN.

Obr. 4: QuRouter pro snadné nastavení a správu sítě
Obr. 4: QuRouter pro snadné nastavení a správu sítě

Klíčové vlastnosti a funkce routeru QHora-301W:

  • VPN – technologie QuWAN automaticky vytvoří zabezpečenou síť VPN se zařízeními QNAP na různých místech. Technologie QuWAN poskytuje šifrování IPsec VPN, Deep Packet Inspection a L7 Firewall, aby byla zajištěna maximální bezpečnost síťového přenosu VPN.
  • WiFi 6 – router podporuje dvoupásmovou Wi-Fi 6 (802.11ax), přináší přenosové rychlosti až 3 600 Mb/s a podporuje 4× více současných klientů Wi-Fi než předchozí generace. Osm antén poskytuje perfektní bezdrátové pokrytí v pásmech 2,4 GHz a 5 GHz.
  • Šest SSID pro plynulé a bezpečné připojení – QHora-301W umožňuje provoz až šesti skupin SSID (3× 2,4 GHz a 3× 5 GHz). Pracovníci IT mohou nakonfigurovat nastavení VLAN pro každý SSID tak, aby skupinám uživatelů/zařízení poskytoval stabilitu připojení, což je nezbytné pro sítě s vysokou hustotou a velkým počtem současných uživatelů.
  • Dva porty 10GbE a čtyři gigabitové porty umožňují flexibilní konfiguraci LAN a WAN.
  • Snadná instalace a správa – ve srovnání s běžnými routery se složitým nastavením IP podporuje QHora-301W automatické vyhledávání zařízení ve WAN/LAN.

 
Helios
- inzerce -