Dell představuje řešení pro správu

informačních infrastruktur a efektivních datacenter

Společnost Dell představila nové technologie kompletních řešení pro správu IT infrastruktury, datových úložišť a síťových komponent, díky kterým budou moci zákazníci snáze standardizovat a automatizovat svá datová centra. Řešení AIM například přináší zjednodušení správy datových center - jediný administrátor může díky němu snadno dynamicky alokovat výpočetní, úložné a síťové zdroje pro fyzické i virtuální stroje z jediného místa. Další novinkou je rozšíření řady diskových polí Dell EqualLogic s 10GbE architekturou, která opět zvyšuje výkon při současném poklesu výdajů na management.



Nabídka řešení pro správu infrastruktury zahrnuje:

  • Advanced Infrastructure Manager - nové řešení umožňuje zákazníkům dynamicky alokovat servery, měnit jim operační systémy bez složité instalace, počty síťových portů, připojení k Fiber Channelu a diskovým polím potřebným pro chod specifických aplikací. Všechno lze tedy v kompletní infrastruktuře snadno měnit během několika málo minut, bez nutnosti jakéhokoli zásahu do kabeláže nebo dalších softwarových instalací. Celé řešení funguje i v prostředí, kdy zákazníci kombinují hardwarové prvky různých dodavatelů bez ohledu na to, jestli se jedná o fyzické nebo virtuální servery.
  • Dell Business Ready Configurations - tato předdefinovaná řešení v sobě spojují v nejjednodušší aplikovatelné formě optimální serverovou, paměťovou a síťovou infrastrukturu.
  • Dell Lifecycle Controller Version 1.3. - nejnovější verze tohoto řešení zabudovaného v jedenácté generaci serverů Dell podporuje nejefektivnější a nejrychlejší způsob vzdálené správy a nasazování nových serverů.

Nové unifikované produkty podporující 10GbE architekturu:

  • Disková pole Dell EqualLogic PS6500X a služby Storage Consulting - nová disková pole EqualLogic neztrácejí ani jednu z výhod nižších řad modelů (PS6000x, PS4000x). Zachovávají si tak online rozšiřitelnost všech parametrů jako je propustnost, cache, IO a kapacita spolu se softwarovou výbavou „vše v ceně“ a schopností spojit všechny modely (aktuální i předchozí) do jedné skupiny se společným sdíleným prostorem.
  • Switch Dell PowerConnect 8024F - plnohodnotný 10G core switch s 24x10G porty SFP+ a 4x10Gbase-T
  • QLogic Converged Network Adaptor (CNA) a Mezzanine Card pro Dell PowerEdge a Blade servery - Dell přináší první adaptér do Dell serverů schopný přes 10Gbit přenášet společně LAN, iSCSI, a FC (přes FCoE). Jedná se o první z kroků umožňujících zákazníkům v budoucnu přejít 100% na etherentová datacentra.
  • Switche Dell PowerConnect B série - jsou postaveny na základu značky Brocade RX, DCX a sérii 8000. Spolu s core PowerConnect má tak Dell kompletní portfolio networkingu od SMB po datová centra na úrovni LAN i SAN.

 
  

- PR -

Veolia pomáhá obcím v boji se suchem

a díky systému GIST Aplikace dokáže také lépe čelit povodním


Společnost Veolia pracuje již řadu let na projektu řízení propojených vodovodních soustav v Česku. Její systém chytrých dispečinků umožňuje obcím redistribuci upravené vody do lokalit s akutním nedostatkem. Jde o příklad projektu, který pomáhá bojovat s klimatickou změnou na regionální úrovni. Součástí softwarového řešení chytrých dispečinků je také Povodňový informační systém vyvinutý ve spolupráci společností Středočeské vodárny a GIST Consulting. Povodňový informační systém funguje jako modul platformy GIST Aplikace.

  

- PR -

Audit IT technologií

Udělejte první krok k modernímu a bezpečnému IT


Odpovídá stav vašich IT technologií dnešním standardům a vašim potřebám? Jsou vaše data v bezpečí? Potýkáte se často s výpadky systémů a nedostupností dat? Odpovědi i příčiny vám odhalí audit IT.