facebook LinkedIN LinkedIN - follow

Atlassian Confluence

Úložiště dokumentace a nástroj pro týmovou spolupráci

Atlassian ConfluenceConfluence je produkt společnosti Atlassian umožňující, kromě jiných funkcí, ukládání webového obsahu, jeho vzájemného porovnávání a verzování. Všechnu dokumentaci ve firmě tak můžete shromažďovat na jednom místě včetně vložených videí nebo jejich odkazů na internetu.
Může se jednat o různé návody na použití, řešení veškerých problémů nejen z oblasti IT, zápisy ze schůzek s interaktivně definovanými úkoly pro účastníky schůzek, o znalostní bázi Knowledge Base přístupnou i nepřihlášeným uživatelům, o vývojářskou dokumentaci s verzováním, o zobrazení kompletních wordových, excelových a powerpointových dokumentů, o blogové příspěvky a o mnoho dalších typů dokumentování plánované práce a firemních procesů. Confluence ale není typickým DMS na rozdíl od DMS eDoCat, které dlouhodobě představuje českou verzi rychle nasaditelného robustního DMS s výborným poměrem cena/výkon.

Atlassian a Onlio

Společnost Atlassian je australská společnost, která se specializuje na vývoj produktů podporujících projektové řízení, spolupráci a vývoj software. Je dodavatelem řešení pro mnoho firem na celém světě. Mezi její nejoblíbenější aplikace patří JIRA a Confluence, které využívají společnosti jako Facebook, Twitter, eBay, Cisco, Adobe, Audi a mnoho dalších.

Onlio, a.s. je předním partnerem Atlassian pro Českou a Slovenskou republiku a současně držitelem unikátní kompetence Enterprise Expert. Již od roku 2005 dodáváme služby pro kompletní produktovou řadu Atlassian.

Confluence organizuje svůj obsah do prostorů, které mají dále v sobě stránky zorganizované buď do stromové struktury, nebo jsou jenom samostatně vložené do prostoru. Každá stránka má svoji URL adresu, s pomocí které se dá na ni odkazovat. Tak je velmi jednoduché i předem nezorganizovaný prostor reorganizovat a vytvořit tak v prostoru i dodatečně nějaký řád jednoduchým přesouváním stránek.

Onlio, a. s.

Produkt společnosti Atlassian Confluence umožňuje sdílet vše, co je v něm uloženo, na jednom místě. Má vyřešena nastavování práv ve svých prostorech a nastavení restrikcí pro jednotlivé stránky v rámci těchto prostorů. Tak tedy dokáže poskytovat prostory i pro užší uzavřené skupiny uživatelů, tzv. týmy, kde členové týmu mají možnost spolupráce ve svém týmovém prostoru. Veškerou práci sledují na jednom místě i s pomocí notifikací.

Tým ve svém prostoru může využít šablonu Task Report pro vytvoření stránky, na které bude sledovat plnění úkolů jednotlivých svých členů, případně kontrolovat, které úkoly jsou již splněny, nebo člen týmu bude sledovat úkoly na svém projektu.

Mgr. Soňa Husáková
Autorka je konzultantkou společnosti Onlio, a.s., dodavatele portálových řešení, DMS a JIRA.