facebook LinkedIN LinkedIN - follow

Arista je lídr!

AristaNezávislá analytická společnost Forrester potvrdila Arista Networks na pozici lídra v oblasti otevřených programovatelných switchů pro prostředí softwarově definovaných sítí.


Analytická společnost Forrester se již řadu let věnuje srovnávání výrobců switchů a routerů podle kritérií vycházejících z nejnovějších technologických trendů a potřeb v oblasti datových sítí. Jednotlivá srovnání se provádějí pravidelně jednou za čtvrtletí. Ve třetí studii letošního roku se Forrester zaměřil na téma programovatelných switchů podporujících otevřené standardy; tedy technologie, které signifikantně podporují nárůst nového businessu společností, jež provozují moderní softwarově definované sítě. Forrester provedl studii za použití 32 kritérií a identifikoval 12 světových výrobců a jejich platforem: Arista Networks, Cisco IOS-XE, Cisco NX-OS, Dell EMC, Extreme Networks, H3C, Huawei, Juniper Networks, NVIDIA Cumulus, NVIDIA Mellanox, Pica8 a Pluribus Networks. Na základě výše zmiňovaných testů byli výrobci rozděleni do následujících skupin:

  • Leaders: Arista Networks, Juniper Networks, Huawei a NVIDIA Cumulus
  • Strong Performers: Pluribus Networks, Cisco IOS-XE a H3C
  • Contenders: Cisco NX-OS, NVIDIA Mellanox, Dell EMC a Extreme Networks
  • Challenger: Pica8

Arista Networks

Společnost Arista Networks je průkopníkem softwarově řízených kognitivních cloudů pro prostředí velkých datových center a rozsáhlých podnikových sítí. Oceňované platformy společnosti redefinují a přinášejí dostupnost, agilitu, automatizaci, analytiku a zabezpečení. Společnost Arista již celosvětově dodala více než 20 milionů síťových portů vybavených pokročilým síťovým operačním systémem EOS (Extensible Operating System) a CloudVision. Arista se hlásí k otevřeným standardům napříč privátními, veřejnými a hybridními cloudy a její produkty jsou podporovány celosvětově jak napřímo, tak skrze síť partnerů.

Pojďme se společně podívat na to, proč je právě společnost Arista Networks stabilně zařazována mezi lídry, přestože je z uvedených společností jedna z nejmladších.

Jedním z klíčových aspektů vývoje a výroby switchů společnosti Arista Networks je kvalita jak navrženého hardwaru, tak i operačního systému EOS (Extensible Operating System), a dále management softwaru CloudVision. CloudVision však není pouze management systém, je to i nástroj pro správce sítě, jelikož umožňuje, jako jediný mezi konkurencí, dohled celé sítě v reálném čase. Všechny sledované události v síti jsou okamžitě monitorovány. Navíc díky integrované časové ose je velmi jednoduché pro administrátory vrátit se do okamžiku, kdy vznikl nějaký problém, a prakticky okamžitě zobrazit sledované parametry, a tím odhalit příčinu vzniklého problému.

Forrester ve své studii také po právu ohodnotil Aristu plným počtem bodů v kategoriích Hardware Support a Monitoring and Visibility. Nejsou to ovšem jediné kategorie, ve kterých Arista Networks získala maximální počet bodů. Přístup Aristy nejen k vývoji, ale celková strategie společnosti je založena na otevřenosti operačního systému EOS a všechny funkčnosti jsou postaveny pouze na standardech. To umožňuje switche jednoduše integrovat s dalšími komplexními ekosystémy, a stejně tak celou síť postavenou na produktech Arista Networks plně automatizovat. Tyto výhody přinášejí zákazníkům Arista Networks nové možnosti monetizace jejich síťových a cloudových služeb a zároveň jim snižují náklady na provoz v mnoha oblastech. Díky osazeným chipům od světových výrobců, jako je například Broadcom, dosahují switche nejnižší spotřeby energie na port. Zároveň společnost nabízí ve svých switchích s vysokorychlostními 400G porty suverénně nejnižší cenu za 400G port. Nelze se tedy divit, že plný počet bodů byl udělen i v kategoriích Switch hardware and OS strategy, Next-gen networking infrastructure strategy, Businesswide fabric, Automation and programmability strategy, Corporate strategy a Open networking.

Jelikož je Arista ze všech uvedených firem na trhu skutečně tou nejmladší, nemůže tedy dosahovat prvenství v množství celkově nainstalovaných zařízení nebo v počtu certifikovaných inženýrů. Také se díky již zmiňovaným požadavkům na kvalitu dodávaných switchů nedá očekávat, že ty nejnovější funkčnosti dostane zákazník v krátkém čase. Úkolem technického ředitele společnosti Arista Networks není být první mezi ostatními dodavateli v počtu a rychlosti implementace nových funkčností, ale zajistit tu nejvyšší kvalitu a bezpečnost vyráběných produktů.

Nejsilnějším hráčem je společnost Arista Networks zejména ve Spojených státech amerických, kde je na první příčce v počtu dodaných 100G a 400G portů. Mezi její klíčové zákazníky patří společnosti Google, Amazon, Microsoft nebo například streamovací platforma Netflix.

Arista již započala svou expanzi také na evropské, asijské a africké trhy, kde úspěšně dodává své switche regionálním společnostem, které poskytují cloudové služby nebo provozují datová centra. Úspěchem jsou opět atributy, které byly popsány v tomto článku a za které si Arista Networks zaslouží umístění ve skupině Leader nezávislé analytické společnosti Forrester. Dá se tedy očekávat, že i v příští studii nalezneme Arista Networks mezi lídry.

V případě Vašeho zájmu o produkty Arista Networks můžete kontaktovat přímo společnost Prozeta, která je distributorem Arista Networks v České republice a na Slovensku a v dalších 27 zemích střední a východní Evropy.

Prozeta

Prozeta je přední česká technologická společnost působící v regionech EMEA a CIS. Prozeta se již více než 25 let věnuje službám v oblastech telekomunikací, IoT, datových center a cloudu. Prozeta je distributorem Arista Networks v České republice a na Slovensku a v dalších 27 zemích střední a východní Evropy, partnerem Intel a držitelem certifikátu řízení kvality ISO 9001 a certifikátu ISO 27001 pro bezpečnost informací. Prozeta jako jedna z mála technologických firem kombinuje expertní znalosti v oblasti síťového hardware s budováním telekomunikační infrastruktury a provozem služeb.
Autor článku je Sales Engineer společnosti Prozeta.

 
Helios
- inzerce -