facebook

Skvělý výkon za rozumnou cenu

Recenze bezpečnostní kamery Panasonic WV-U1132

WV-U1132Panasonic nedávno představil 13 nových síťových kamer, vnitřních i venkovních, s vysoce kvalitním obrazem určených pro vzdělávání, malé podniky, maloobchody, logistiku a mnoho dalších míst. Jednu z nich jsme měli možnost krátce otestovat.


Síťová bezpečnostní kamera Panasonic WV-U1132 představuje stejně jako ostatní modely z U-série nákladově efektivní řešení při zachování vysokého výkonu a spolehlivosti. Námi testovaný model WV-U1132 je velmi kvalitní varifokální kamera typu bullet s FullHD rozlišením, velkým dynamickým rozsahem (120 dB) a barevným nočním viděním, která je určena pro vnitřní použití. Kromě tohoto modelu U-série zahrnuje širokou škálu dalších kamer různých provedení, tedy typu kupole a bullet, s varifokálním nebo pevným objektivem, Full HD a 4MP a dále modely pro venkovní použití které jsou odolné proti vandalům a povětrnostním vlivům.

WV-U1542L

WV-2132L
U-série Panasonic zahrnuje širokou škálu kamer v různých provedeních včetně kamer typu kupole a venkovních modelů, které jsou odolné proti vandalům a povětrnostním vlivům.

Tato řada kamer je dostupná i pro menší firmy a organizace s omezeným rozpočtem, jako jsou státní vzdělávací instituce, nemocniční zařízení, kancelářské prostory, maloobchodní prodejny apod. Všechny kamery U-série zaručují viditelnost ve dne i v noci v místech s omezeným osvětlením a možnostmi IR-LED pro zajištění jasných barev a kvalitního zobrazení, přičemž mohou být v provozu 24/7. Kamery používají technologii iA (Intelligent Auto) společnosti Panasonic pro sledování dynamiky scény a pohybu. Nastavení kamery se díky technologii iA upravuje v reálném čase, aby se snížilo zkreslení, jako je například rozostření pohybujících se objektů. Režim koridoru upravuje pohled kamery tak, aby bylo možné monitorovat schodiště a dlouhé chodby pomocí jediné kamery.

Kamera Panasonic WV-U1132 stejně jako všechny kamery U-série používá kompresi H.265 a inteligentní kódování ke snížení množství obrazových dat, což zvyšuje efektivitu využívání šířky pásma a snižuje požadavky na úložiště a náklady. Inteligentní provedení kamer U-série navíc pomáhá zkrátit dobu instalace. Kamery lze například připojit a nakonfigurovat před instalací, když jsou stále ještě v krabici. Mají také motorizovaný zoom a automatické zaostřování pro rychlejší nastavení.

Tlačítka pro přepínání režimu kamery (úhlu záběru) tele (90°) a wide (270°) jsou snadno dostupná na boku kamery pod posuvným krytem.
Tlačítka pro přepínání režimu kamery (úhlu záběru) tele (90°) a wide (270°) jsou snadno dostupná na boku kamery pod posuvným krytem.

Naše hodnocení:

Panasonic WV-U1132 je výbornou bezpečnostní kamerou pro organizace, které hledají cenově dostupné řešení zabezpečení, ale nemohou si dovolit kompromisy, pokud jde o výkon a vizuální kvalitu. V kombinaci se softwarem Video Insight, který je ke kamerám Panasonic dodáván bez dalších licenčních poplatků, je to skvělé bezpečnostní řešení z hlediska poměru cena/výkon.