facebook LinkedIN LinkedIN - follow

Nové verze řešení pro zálohování

Symantec ohlásil řešení Backup Exec 12 a Backup Exec System Recovery 8

Společnost Symantec ohlásila software Symantec Backup Exec 12 for Windows Servers a nejnovější verzi software Symantec Backup Exec System Recovery 8. Řeseni Symantec Backup Exec 12 for Windows Servers zajišťuje zálohování disk-disk-páska a rychlé a efektivní obnovení prostředí, od serveru až po stolní počítač. Software Backup Exec 12 zavádí certifikovanou a optimalizovanou podporu prostředí Microsoft Windows Server 2008, vylepšené granulární obnovení důležitých dat aplikací a rozšířenou ochranu platforem. Software Backup Exec 12 se nyní integruje s řešeními Symantec, včetně globálního systému bezpečnostních výstrah ThreatCon, softwaru Enterprise Vault pro ochranu archivů e-mailů a novou platformou Symantec Protection Network pro přístup k úložištím v externích prostorách. Software Backup Exec 12 zavádí také rychlejší zálohování a obnovení prostředí Microsoft Exchange, SQL Server, Active Directory a SharePoint a podporu jiných prostředí než Microsoft.



Software Symantec Backup Exec System Recovery 8, nejnovější verze řešení pro úplné a rychlé obnovení systémů Windows přichází nyní s flexibilní ochranou pomocí externě uložených záloh a rozšířenými možnostmi obnovení, s integrací s řešeními Symantec pro zabezpečení a správu systémů a certifikovanou podporou prostředí Windows Server 2008. Pomocí diskového řešení Backup Exec System Recovery mohou organizace provést obnovení po výpadku nebo zhroucení systému během několika minut dokonce i na nepodobný hardware, do virtuálních prostředí nebo na vzdálených bezobslužných místech.

Správci nyní mohou automaticky kopírovat body obnovení na vzdálený server pomocí protokolu FTP nebo na externí pevný disk nebo do sdíleného síťového úložiště. Pomocí nového doplňku Granular Restore Option mohou organizace prostřednictvím jediného rozhraní s více kartami během několika minut obnovit poštovní schránky, složky, zprávy a přílohy v prostředí Microsoft Exchange, jednotlivé dokumenty v prostředí Microsoft SharePoint i jednotlivé soubory nebo složky. Software Backup Exec System Recovery 8 se navíc také integruje s globálním systémem bezpečnostních výstrah ThreatCon společnosti Symantec. To umožňuje okamžité automatické zaznamenání bodů obnovení systému v případě zvýšené úrovně výstrah služby Internet ThreatCon.

Integrace softwaru Backup Exec System Recovery 8 s platformou pro správu Altiris umožňuje správcům řídit úlohy zálohování pomocí známého rozhraní a databázového rámce. Software Backup Exec System Recovery 8 může nyní také inteligentním způsobem komunikovat s externími jednotkami USB a spouštět úlohy zálohování na dané zařízení, dokonce i když systém Windows změní u zařízení písmeno jednotky.


 
  

- PR -

Modernizace IS je příležitost přehodnotit způsob práce

IT Systems 4/2025V aktuálním vydání IT Systems bych chtěl upozornit především na přílohu věnovanou kybernetické bezpečnosti. Jde o problematiku, které se věnujeme prakticky v každém vydání. Neustále se totiž vyvíjí a rozšiřuje. Tematická příloha Cyber Security je příležitostí podívat se podrobněji, jakým kybernetickým hrozbám dnes musíme čelit a jak se před nimi můžeme chránit. Kromě kybernetické bezpečnosti jsme se zaměřili také na digitalizaci průmyslu.

  

- PR -

iQsub Technologies díky Odoo zefektivnilo výrobu a řízení firmy

Česká společnost iQsub Technologies se specializuje na vývoj a výrobu špičkového potápěčského vybavení, včetně dýchacích přístrojů a odolných pouzder pro kamery GoPro do extrémních podmínek. Se zákazníky po celém světě a nejvyššími požadavky na kvalitu a spolehlivost potřebovala moderní a efektivní řízení svých firemních procesů.