facebook LinkedIN LinkedIN - follow

McAfee nabízí zabezpečení koncových bodů

fungující pod úrovní operačního systému

Společnost McAfee představila nové řešení pro ochranu koncových bodů McAfee Deep Defender a rozšíření své platformy pro správu zabezpečení McAfee ePO Deep Command. Produkt McAfee Deep Defender je novou verzí řešení pro ochranu koncových bodů. Dokáže detekovat prakticky veškerý malware běžící v režimu jádra (kernelu). Tato úroveň zabezpečení je umožněna technologií McAfee DeepSAFE, která funguje na úrovni mezi procesorem a operačním systémem. Dokáže proto ochránit mj. klíčový systémový software ve fyzické paměti a ovladače. Společnosti McAfee a Intel na této technologii úzce spolupracovaly a kombinují hardwarové a softwarové řešení bezpečnosti IT. Výsledkem je hardwarová podpora zabezpečení, která by měla omezit hrozbu rootkitů a pokročilých útoků typu APT (advanced persistent threats).



Produkt McAfee Deep Defender navíc umožňuje:

  • Monitoring paměti a procesoru (CPU) v reálném čase.
  • Detekci hrozeb zero day – k odhalení rootkitu není třeba mít o něm žádné předběžné informace. 
  • Ochranu před známými i neznámými hrozbami – McAfee Deep Defender je speciálně navržen tak, aby dokázal odhalit techniky pro skryté načtení škodlivého kódu do paměti. Otisky (vzorky) neznámého kódu zasílá do globální sítě McAfee Threat Intelligence a na základě její analýzy provede odpovídající akci (blokování, vyléčení, karanténa...). 
  • Centrální správu pomocí platformy McAfee ePolicy Orchestrator – pomocí této konzole již používané v rámci produktů McAfee mohou zákazníci získávat informace a reporty poskytující dokonalejší přehled i o skrytých hrozbách.

 

Pomocí dalšího nového produktu McAfee ePO Deep Command je možné vzdáleně přistupovat i k vypnutým počítačům. Tímto způsobem je ve firmách možné kombinovat „zelený“ přístup šetřící energii (programy pro správu napájení apod.) s plným zabezpečením. Řešení totiž pracuje mimo úroveň operačního systému a u desktopů i notebooků využívá hardwarových funkcí procesorů Intel Core i5 vPro a Intel Core i7 vPro. Administrátoři IT mohou pomocí funkce Intel AMT (Active Management Technology) Alarm Clock počítače dálkově zapínat a instalovat do nich aktualizace zabezpečení, a to jak ručně, tak i v případě automatizovaných operací. Firmy mohou proto své počítače vypínat bez obav, že by k nim případě potřeby ztratily jednoduchý přístup.

 

Na počítačích s vypnutým nebo poškozeným operačním systémem lze pomocí řešení McAfee ePO Deep Command provádět plnou škálu bezpečnostních operací – např. aktualizace souborů DAT, změny bezpečnostních politik nebo kontrolu na vyžádání (on-demand).


 
  

- PR -

Souboj řešení pro automatizaci vyčítání faktur ISDOC versus AI

Robot_AI-PR.pngV současné době je na trhu mno­ho různých řešení digitalizace a automatizace zpracování faktur. V tomto článku se vám pokusíme pomoci s výběrem vhodného řešení pro vaši firmu.

  

- PR -

Modernizace IS je příležitost přehodnotit způsob práce

IT Systems 4/2025V aktuálním vydání IT Systems bych chtěl upozornit především na přílohu věnovanou kybernetické bezpečnosti. Jde o problematiku, které se věnujeme prakticky v každém vydání. Neustále se totiž vyvíjí a rozšiřuje. Tematická příloha Cyber Security je příležitostí podívat se podrobněji, jakým kybernetickým hrozbám dnes musíme čelit a jak se před nimi můžeme chránit. Kromě kybernetické bezpečnosti jsme se zaměřili také na digitalizaci průmyslu.