facebook LinkedIN LinkedIN - follow

Řešení InterSystems HealthShare nové generace

Společnost InterSystems představila novou verzi své platformy pro zdravotnickou informatiku InterSystems HealthShare. HealthShare nové generace umožňuje interoperabilitu i aktivní analýzu. Platforma byla původně navržena pro veřejné zdravotnické informační systémy (HIE) na regionální či celostátní úrovni. Nyní byla rozšířena i o funkce umožňující poskytování pokročilých technologií také pro potřeby integrovaných dodavatelských sítí (IDN). Jedná se především o technologii InterSystems iKnow, která dokáže vyhledávat a používat nestrukturovaná zdravotnická data, a technologii Active Analytics, která zajišťuje přístup k aktuálním datům o pacientovi.



Knowledge Delivery — HealthShare nyní obsahuje patentovanou technologii InterSystems iKnow. Technologie umožňuje automaticky najít pojmy v textu, aniž by potřebovala předdefinované slovníky nebo jiné složité či drahé nastavení. HealthShare automaticky analyzuje dokumenty a text, vyhledává a zpřístupňuje relevantní vztahy a umožňuje uživateli rychle získat požadovaný obsah. Výsledkem je, že lékaři mohou efektivněji vyhledat důležité informace v prostředí, kde se množí sítě pro výměnu zdravotnických informací obsahující stále více dat.

 

Active Analytics — Technologie Active Analytics v HealthShare zajišťuje přístup k aktuálním datům o pacientovi, což umožňuje činit informovaná rozhodnutí a zlepšovat výsledky. Komponenta Active Analytics používá vestavěný datový model orientovaný na pacienta a nepřetržitě sbírá, slučuje, normalizuje a prezentuje data z organizací, které jsou členy dané zdravotnické sítě. Active Analytics může generovat upozornění pro lékaře a pečovatele nebo spouštět medicínské či provozní procesy, které používají pravidla vytvořená na základě předchozích analýz. Komponenta Active Analytics se vyznačuje výkonným modelováním dat, nabízí nástroje pro vytváření pivotních tabulek, grafů a schémat a disponuje důmyslnými funkcemi pro nastavení pracovního prostředí.


 
  

- PR -

11 reálných příběhů IT manažerů:

Jak zvládli SaaS, kyberbezpečnost i automatizaci


AID2025IT manažeři napříč organizacemi dnes řeší podobné výzvy: jak zvládnout přechod na SaaS, zvýšit úroveň kyberbezpečnosti, automatizovat procesy a mít přehled o IT majetku, aniž by museli zavádět složité postupy. Zajímá vás, jak to v praxi zvládají ostatní?

  

- PR -

Umělá inteligence už není pro české firmy tabu

IT Systems 5/2025V aktuálním vydání IT Systems je opět hlavním tématem umělá inteligence, která v českých firmách stále více nachází uplatnění. Potvrzují to i závěry reportu Digitalizace podniků, který vydala společnost Asseco Solutions. Jiří Hub, CEO Asseco Solutions, jej shrnul slovy, že české podniky se opřely do digitalizace a umělá inteligence už pro ně není tabu. Stále ovšem mají co objevovat, protože ze studie společnosti McKinsey vyplývá, že potenciál AI zatím využívá jen zlomek firem a její implementaci v Česku táhnou především sektory bankovnictví, pojišťovnictví a e-commerce.