facebook LinkedIN LinkedIN - follow

Vision ERP pomáhá s výrobou konektorů ve dvou firmách v České republice

TENEOPřední český výrobce kontaktních systémů pro těžbu, armádu i letectví TENEO 3000 využívá komplexní systém Vision ERP téměř 20 let. S jeho pomocí řídí téměř veškeré procesy ve firmě. Nedávno stejný systém nasadili i v dceřiné, polsko-české firmě, ve které TENEO vlastní významný podíl.


TENEO 3000 s.r.o. vyvíjí a vyrábí konektory, komponenty, kabelové svazky a spínače s vysokou mechanickou odolností a spolehlivostí pro užití ve velmi náročných provozních i klimatických podmínkách, s uplatněním především v těžební, dopravní a armádní technice a v letectví. Své výrobky přizpůsobují individuálním požadavkům zákazníků z celého světa. Firma navrhuje a vyrábí prototypy, věnuje se testování a optimalizaci výrobků, které dodává jak v malých sériích, tak i v řádech milionů kusů.

Pružný systém na stabilním základu

V roce 2004 společnost implementovala systém Vision ERP, který vyhodnotilo vedení firmy při výběrovém řízení jako nejvhodnější. „Cílem bylo pokrýt systémem většinu agend firmy. Důraz jsme kladli především na výrobu a také na možnost přizpůsobení systému našim specifickým potřebám,“ vzpomíná Miloš Šikola, jednatel TENEO 3000. „Chtěli jsme dát přednost české firmě, která by pružněji reagovala na naše požadavky. Přitom jsme trvali na stabilním prostředí systému, což SAP SQL Anywhere, na které běží Vision ERP, beze sporu je.“

„Důležité jsou pro nás přehledy nákladů a výnosů, díky kterým sledujeme průběžně efektivitu výroby a výnosnost jednotlivých zakázek. To jsou podklady, které nám umožňují reagovat a činit kvalifikovaná rozhodnutí,“ Miloš Šikola, jednatel TENEO 3000 s.r.o.

Výhody propojených agend

V TENEO využívají téměř celý rozsah modulů Vision ERP od účetnictví a personalistiky přes CRM a spisovou službu (DMS) až po logistiku a výrobu, která zahrnuje technickou přípravu, plánování a řízení výroby a výrobní terminály. Každý ve firmě má přehled o stavu objednávek, materiálu a zboží na skladě a průběhu výroby. „Důležité jsou pro nás přehledy nákladů a výnosů, díky kterým sledujeme průběžně efektivitu výroby a výnosnost jednotlivých zakázek. To jsou podklady, které nám umožňují reagovat a činit kvalifikovaná rozhodnutí,“ říká Miloš Šikola.

To je důležité více než dřív při současné situaci spojené s následky pandemie. Jak pro rychlou reakci na změnu tržních podmínek či chování zákazníků, tak pro reálné vyhodnocování výsledků firmy v reálném čase, je nezbytná práce s kvalitním ERP a jeho plné využívání. To v TENEO 3000 Vision ERP v celé šíři nabízí.

Vyzkoušený systém nasadili v další společnosti

TENEO spoluzaložilo českou pobočku polské výrobní firmy KONTAKT-SIMON, S.A., došlo v krátké době k implementaci Vision ERP také v této firmě. Společnost KONTAKT-SIMON.CZ s.r.o. je firma s podobným zaměřením jako TENEO 3000. V tuto chvíli má nasazený set ekonomických a logistických okruhů Vision ERP, postupně dojde k nasazení i dalších modulů.

ERP nezbytností

Management společností si je vědom, že ERP pro firmy představuje v současnosti naprosto nezbytnou komponentu pro úspěšné řízení. Vision ERP tak pomáhá oběma společnostem plnit jejich dlouhodobé záměry nejen v řízení společnosti, resp. hlavně výroby, ale pomáhá také ke stálému zlepšování a zdokonalování systému managementu jakosti a systému environmentálního managementu a dodržovaní platné legislativy.

Maximální využívání informačního systému Vision ERP je dlouhodobým záměrem. Proto klade firma velký důraz i na oblast vzdělávání zaměstnanců v oblasti práce v ERP sytému. Dobře proškolení a motivovaní uživatelé pracují efektivněji a s větším nadsazením.

Vision
www.vision.cz