facebook LinkedIN LinkedIN - follow

SOFTIP upgradoval vlastní ekonomický IS

Implementací řešení na platformě SAP Business One upgradoval SOFTIP svůj interní informační systém pro oblast ekonomické agendy. Systém, jehož jednotlivé moduly byly realizovány v době od prosince 2007 do října 2008, představuje integrované řešení nové generace pro správu ekonomických činností, obchodních příležitostí a logistiky. Ve společnosti s asi 300 zaměstnanci ho používá 85 autorizovaných uživatelů na 7 různých pracovištích. V současnosti jde, co se týče počtu uživatelů, o nejširší instalaci SAP Business One na Slovensku.



Údaje z ekonomické agendy společnosti vedené v IS SAP B1, týkající se zejména nákupu a prodeje produktů a služeb, jakož i řízení a správy obchodních příležitostí, jsou uživatelům k dispozici online. Systém nasazen ve společnosti SOFTIP pokrývá v současnosti tyto oblasti:

  • CRM - řízení obchodních příležitostí,
  • Finanční účetnictví,
  • Elektronická komunikace s bankami,
  • Zpráva dat obchodních partnerů,
  • Nákup služeb a zboží,
  • Prodej služeb a zboží,
  • Evidence,
  • Periodická fakturace,
  • Integrace na produkt SOFTIP HR.

Implementované řešení bylo zároveň začleněno do Manažerského informačního systému, který nyní konsoliduje údaje z původního ekonomického systému a z implementovaného SAP Business One řešení. Při upgrade informačního systému tedy nedošlo ke ztrátě kontinuity údajů poskytovaných manažerským informačním systémem pro potřeby monitorování a hodnocení projektů a organizačních jednotek.


 
  

- PR -

11 reálných příběhů IT manažerů:

Jak zvládli SaaS, kyberbezpečnost i automatizaci


AID2025IT manažeři napříč organizacemi dnes řeší podobné výzvy: jak zvládnout přechod na SaaS, zvýšit úroveň kyberbezpečnosti, automatizovat procesy a mít přehled o IT majetku, aniž by museli zavádět složité postupy. Zajímá vás, jak to v praxi zvládají ostatní?

  

- PR -

Umělá inteligence už není pro české firmy tabu

IT Systems 5/2025V aktuálním vydání IT Systems je opět hlavním tématem umělá inteligence, která v českých firmách stále více nachází uplatnění. Potvrzují to i závěry reportu Digitalizace podniků, který vydala společnost Asseco Solutions. Jiří Hub, CEO Asseco Solutions, jej shrnul slovy, že české podniky se opřely do digitalizace a umělá inteligence už pro ně není tabu. Stále ovšem mají co objevovat, protože ze studie společnosti McKinsey vyplývá, že potenciál AI zatím využívá jen zlomek firem a její implementaci v Česku táhnou především sektory bankovnictví, pojišťovnictví a e-commerce.