facebook LinkedIN LinkedIN - follow

Jak zvládnout rychlý růst startupu?

Pořiďte si včas chytrý ERP systém

-PR-

Založení vlastní firmy je snem mnoha mladých lidí, kteří chtějí jít vlastní cestou a sami si určit, jak bude jejich pracovní život vy­pa­dat. Každý rok tak u nás vzniká mnoho inovativních startupů, bo­hu­žel jich ale většina, a to do­kon­ce více než 90 procent, do tří let zaniká.


Jedním z hlavních důvodů je kromě nedostatku financí také skutečnost, že mladé firmy nemají potřebné zkušenosti s managementem a nedokáží řídit svůj růst. Toto však dokáže snadno vyřešit implementace firemního softwaru.

S růstem pomáhá chytrý software

Je to právě rychlý růst, který je Achillovou patou mnohých startupů. Správně vybraný firemní informační systém vám pomůže nastavit potřebné procesy a digitalizovat rutinní úkony. Vám se tak uvolní ruce pro strategickou práci a byznys development. ERP systémy od české společnosti ABRA Software dokážou digitalizovat účetnictví, propojit objednávky, sklad a expedice a průběžně vám poskytují jasný přehled o hospodaření firmy.

Podnikatelé mají na výběr ze dvou možností – buď zvolí výkonný „velký“ ERP, který se přizpůsobí na míru, nebo vsadí na menší ERP. ABRA Software nabízí obě varianty a v obou případech jsou její systémy vybaveny rozhraním API, které dovoluje rychlou integraci externích systémů a aplikací, které mohou být klíčové pro moderní podnikání.

Startup může s ABRA Flexi začít pracovat téměř okamžitě

Zástupcem menšího ERP je cloudový software ABRA Flexi. Již od počátku byl systém tvořen tak, aby do účetního systému dokázal napojit e-shop, banku, CRM a další aplikace. Od roku 2012, kdy byl uveden, ale uplynula dlouhá doba a dnes ABRA Flexi nabízí více než 160 doplňků, které vám umožní mít vývoj podnikání přímo před oči­ma. Systém dokáže odesílat faktury, evidovat stavy zásob, zobra­zo­vat tržby nebo třeba řídit kompletní mzdovou i účetní agendu.

Schopnosti celého systému se díky neustálému vývoji a přidávání doplňků rozšiřují o nové a inovativní funkce. Jedním z partnerů ABRA Flexi je také společnost Digitoo, která se v letošním roce dostala do výběru portálu EU-startups.com, který každý rok vybírá deset nejzajímavějších startupů v každé evropské zemi. Digitoo se zamě­řu­je na automatické přepisování dat z faktur i jiných dokladů do účetního systému a jejím cílem je udělat účetnictví jednodušší a srozumitelnější a ušetřit tak firmám drahocenný čas. Software Digitoo za použití umělé inteligence dokáže vytěžit data z faktur a rovnou je přenést do ABRA Flexi. „Propojení ABRA Flexi zajišťujeme sami a zabere to jen několik minut. Výsledkem je 50 procent uspořeného času,“ říká Karin Fuentesová, Founder a CEO Digitoo.

Řízení firmy v cloudu a snadné propojení s e-shopem

ABRA Flexi funguje v cloudu, a tak se stačí kdykoliv a odkudkoliv připojit a získat jasný přehled o tom, jak vaše podnikání vypadá. Na přehledném dashboardu okamžitě vidíte zůstatky na účtu, nezaplacené faktury, vývoj tržeb a další informace z účetnictví. Automaticky je také napojena banka, a tak se výpisy objeví přímo v účetnictví a automaticky se spárují s platbou.

Díky API je možné snadné propojení s e-shopem nebo aplikacemi. Systém funguje na počítači, tabletu a mobilu, responzivní design zaručuje, že se zobrazení přizpůsobí velikosti vaší obrazovky. Automatické je také fungování jak na platformě Windows, tak macOS a Linux.

ABRA Flexi v praxi

Na cestě k dalším úspěchům využívají systém ABRA Flexi mnohé úspěšné české firmy. Patří mezi ně například Prusa Research, kde ABRA Flexi tvoří zázemí miliardového byznysu. „Potřebovali jsme ekonomický software, na který můžeme napojit náš e-shop a externí systém na skladové hospodářství a tím celé účetnictví zautomatizovat. Z velké části rozhodlo skvělé API,“ říká zakladatel firmy Josef Průša. Ve Flexi účetní oddělení zpracovává přijaté objednávky z online obchodu, počítá mzdy a využívá analytické přehledy. Mezi další spokojené klienty ABRA Flexi patří úspěšné startupy jako Liftago, Twisto a mnohé další.

Důležitým segmentem zákazníků ABRA Flexi jsou také e-shopy, které v České republice rostou nejrychleji v Evropě. Jejich celkový počet přesahuje 50 tisíc a očekává se, že do konce roku vygenerují obrat přesahující 222 miliard korun. Efektivní firemní software je jed­ním z klíčových aspektů, které firmám umožňují v takové konkurenci vyniknout. „ABRA Flexi je srdcem businessu naší firmy. Máme zde kompletní skladovou, produktovou, mzdovou a účetní agendu,“ říká Katka Horáková, spolumajitelka e-shopu s designovým nábytkem DesignVille.cz. „Datová výměna mezi e-shopem a ABRA Flexi probíhá prakticky v reálném čase. Zákazník e-shopu tak okamžitě vidí aktuální data u skladové dostupnosti nebo cen,“ dodává.

S růstem střední a větší firmy pomůže ABRA Gen

ABRA Gen je komplexní informační systém, který zajišťuje automatizaci a zefektivnění firemních procesů napříč celou firmou. Výhoda ABRA Gen spočívá v komplexitě řešení a v široké nabídce modulů, které pokryjí většinu firemních procesů. S tím jde ruku v ruce maximální přizpůsobivost – tu právě větší firmy potřebují nejvíce. Při implementaci ABRA Gen se konzultanti vždy dívají na unikátní procesy každé firmy a systém pro ni přizpůsobují na míru, aby pro ni byl maximálně přínosný a dokázal s ní dále růst. Současně je systém otevřený pro integrace specializovaných aplikací jako jsou systémy pro řízení výroby, WMS, e-shopy nebo speciální systémy pro sběr dat z výroby, například pomocí IoT.

Zákazníci ABRA Gen taktéž velmi oceňují špičkovou podporu a služby, které k němu ABRA poskytuje. A to v několika úrovních. Už na začátku spolupráce poskytuje poradenství a expertní konzultace. Analyzuje procesy zákazníků a navrhuje vhodné řešení tak, aby byl implementací systému doručen konkrétní užitek. Druhou oblastí je samotná implementace. Pečlivě volené způsoby, jak je systém do firmy zaveden nebo jakým způsobem jsou zaškoleni lidé, přímo vedou k úspěchu implementace a dosažení požadovaných přínosů.

Další kapitolou je následná péče. Ta má dvě roviny: standardní a prémiovou. Standardní mají plošně všichni zákazníci, tj. hot-line, technická podpora, školení atd. Sadu prémiových služeb využívají zákazníci, kteří vnímají systém jako strategický prvek své firmy. Je to pyramida vyladěných služeb pro náročnější zákazníky.

ABRA Gen v praxi

ERP systém ABRA Gen používá spolu s tisícovkami další také společnost ELKO EP, která s půlmiliardovým obratem patří mezi přední světové výrobce elektronických zařízení pro domovní, kancelářské a průmyslové automatizace. „Odborníci z ABRA Software se na naše procesy podívali s nadhledem a správně určili, co a jak změnit a nastavit tak, aby firma lépe fungovala. Výsledky se projevily v číslech i ve spokojenosti našich zaměstnanců, kteří se zbavili zbytečné administrativy,“ říká jednatel Jiří Konečný.

ABRA
www.abra.eu