facebook LinkedIN LinkedIN - follow

MS Dynamics AX pro Zdravotní ústav


K zásadní inovaci přistoupil Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě, když v uplynulých dnech zprovoznil nový ekonomicko-provozní systém. Klíčové systémy propojil do jednoho celku. Inovace kromě primárního cíle, jímž bylo řešení ekonomicko-provozních procesů, přispívá i k posílení kontroly ochrany veřejného zdraví a omezení zdravotních rizik obyvatelstva. Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě (ZÚO) je organizací, která kromě poskytování zdravotních a laboratorních služeb vyhodnocuje informace týkající se veřejného zdraví. ZÚO působí kromě Ostravy i na dalších 14 pracovištích, která doposud většinou pracovala se samostatnými informačními systémy.Kritéria nového ekonomicko-provozního systému (EPS) byla následující:

  • EPS musí věcně správně podporovat všechny agendy příspěvkové organizace.
  • Musí být robustní, aby zvládl velký objem dat a velký počet současně pracujících uživatelů.
  • Musí disponovat technologickými prostředky pro integraci s laboratorními informačními systémy.

Jako dodavatele ZÚO vybral společnost Aquasoft, která se specializuje na vývoj a dodávky rozsáhlých informačních systémů, zejména pro státní správu. Pro implementaci EPS byl vybrán systém MS Dynamics AX. Ten pokrývá všechny subsystémy a oblasti, které Ústav ve svém ekonomicko-provozním systému potřebuje, tj. Finance a účetnictví, Majetek, Nákup, Prodej, Řízení zásob, CRM, Řízení vztahů s dodavateli a také moduly Banka a Pokladna.

 

Kromě standardních ekonomických a provozních funkcí je možné ERP systém doplnit o moduly a funkce specifické pro konkrétního zákazníka. V případě Zdravotního Ústavu bylo potřeba uspokojit velké množství náročných požadavků včetně integrace na laboratorní systémy.


 
  

- Inzerce -

Ulovte a zlikvidujte kyberhrozbu se Sophos Academy!

Moderní kybernetické hrozby nám nedávají na výběr. Organizace se musí proaktivně chránit i pomocí lovců hrozeb. Chcete se také stát skutečným lovcem hrozeb? Zaregistrujte se na Sophos Threat Hunting Academy 2021.

  

- Inzerce -

Šedá eminence kamerových systémů. Na co si dát pozor při výběru VMS

ACSSoftware pro správu videa, zkráceně VMS (z anglického video management software) stojí trochu na pozadí kamerových systémů. Přitom právě VMS jako pomyslný „manažer a tiskový mluvčí“ bezpečnostních kamer určuje, jak dobře se vy nebo váš zákazník s kamerami domluvíte. A také jaký užitek kamerový systém přinese.