Asseco Helios 2
facebook LinkedIN LinkedIN - follow

GIST Controlling v rodině internetových obchodů

Společnost VIVANTIS Chrudim, provozovatel internetových obchodů, podepsala smlouvu na implementaci manažerského informačního systému GIST Controlling. Cílem projektu je mimo vlastní realizace, také předání know-how pro řízení společnosti na bázi krycích příspěvků. Zdrojem provozních dat je informační systém K2. Cílem projektu bylo implementovat ověřený a efektivní controllingový systém, který umožní reagovat na měnící se tržní podmínky.

Implementace podporuje následující hlavní rozhodovací úlohy:

  • analýza rentability jednotlivých internetových obchodů, produktových skupin, zakázek na bázi krycích příspěvků několika stupňů po přiřazení přímých nákladů (pořízení zboží), variabilních nákladů (distribuce zboží), případně i přiřaditelných fixních nákladů (marketing) produktovým a zákaznickým skupinám,
  • hodnocení produktových a zákaznických skupin porovnáním plánových a skutečně dosažených hodnot (tržeb a marže) a hodnocením vývoje v čase,
  • plánování prodeje přes plánování objemu tržeb, plánovaného procenta marže, plánované slevy apod. K těmto plánovým tržbám jsou pak následně vypočítány plánové přímé náklady, příp. přiřaditelné fixní náklady.

 
  

- Inzerce -

Ulovte a zlikvidujte kyberhrozbu se Sophos Academy!

Moderní kybernetické hrozby nám nedávají na výběr. Organizace se musí proaktivně chránit i pomocí lovců hrozeb. Chcete se také stát skutečným lovcem hrozeb? Zaregistrujte se na Sophos Threat Hunting Academy 2021.

  

- Inzerce -

Počítač Spaceborne Computer-2
od Hewlett Packard Enterprise
pomáhá zrychlit průzkum vesmíru

HPESpolečnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) pomůže urychlit průzkum vesmíru a zvýšit soběstačnost astronautů tím, že vůbec poprvé umožní zpracování dat v reálném čase prostřednictvím svého komerčně dostupného řešení edge computing.