Cloudová verze BellaDati BI

Společnost Trgiman uvolnila novou verzi cloudové i on-premise business intelligence BellaDati. Nová verze 2.4.3 obsahuje velmi zásadní vylepšení, které posouvají práci s velkým množstvím analytických dat opět o několik kroků dále. Neplatí to jen pro analytické jádro aplikace (OLAP), ale také pro práci s velkými analytickými tabulkami nebo grafy obsahujícími velké množství dat. Import dat z různých zdrojů jako Excel, SAP či webové služby je nyní výrazně rychlejší. Z obyčejných dat jsou data přeložena do multidimenzionálních i při obrovském množství až několika miliónů řádků v řádu minut. Byla změněna technologie vykreslování tabulek a grafů. Při vykreslení tabulky je použito vykreslování po kvadrantech. Podobný způsob používají například Google maps. Trgiman ho však aplikoval do světa business intelligence a v kombinaci s technologií tzv. "scrollable" tak obešel limity webového prohlížeče a někdy delší čekání na zobrazení výsledku pro uživatele.



 
  

- PR -

Eloquens: e-mailová automatizace s podporou AI

E-mail se stal páteří firemní komunikace a očekává se, že do roku 2026 dosáhne celosvětový počet firemních uživatelů elektronické pošty 4,73 miliardy. E-mail sice umožňuje okamžitou komunikaci napříč organizacemi, ale jeho skutečné náklady jako čas, produktivita a ztracené příležitosti jsou často přehlíženy. 

  

- PR -

Udržitelnost vyžaduje nový přístup k využívání energie v éře umělé inteligence

Rostoucí zájem o generativní umělou inteligenci vedl k výraznému nárůstu poptávky po výkonných výpočetních systémech. S tím ruku v ruce roste i spotřeba energie a náklady s tím spojené, a tento trend bude nadále pokračovat. Od svého vzniku se velikost modelů umělé inteligence exponenciálně zvětšuje. A větší modely znamenají výkonnější systémy, nebo delší dobu výpočtů a obojí vyžaduje více energie.