facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Projekty - 7. 8. 2014

VOYO přechází na infrastrukturu Českých Radiokomunikací

Portál VOYO streamující pořady televize Nova poběží od 7. srpna na infrastrukturní síti CDN (Content Delivery Network) Českých Radiokomunikací. CDN je dimenzována na distribuci velkého množství dat, zvláště video obsahu, a podporuje například tzv. adaptivní vysílání, které umožňuje plynule měnit přenosovou rychlost v závislosti na kvalitě internetového připojení.Smlouvou na tři roky naplňují ČRa a TV Nova strategické partnerství, které uzavřely na začátku roku. „Dlouhodobě pracujeme na vývoji nových řešení, která propojují klasické pojetí televize a internetu. Věříme, že právě naše infrastruktura bude svou univerzálností, bezpečností a výkonem optimálním řešením pro doručení vysoce kvalitního streamovaného obsahu divákům skupiny Nova,“ řekl k projektu Martin Gebauer, generální ředitel ČRa. „České Radiokomunikace poskytují technické zázemí, které nám umožňuje dále posouvat službu VOYO vpřed, například nabídnutím většího množství obsahu na portálu či zvýšením obrazové kvality pořadů,“ dodal Petr Horák, ředitel sekce nových projektů skupiny Nova.

 

Infrastruktura a služby CDN ČRa jsou navrženy pro zajištění end-to-end distribuce velkého množství dat, speciálně pak video obsahu. Kapacitně umožňuje všem divákům, aby se k programu mohli připojit bez omezení nebo zpomalování přehrávání. Místa, odkud je obsah poskytován, tzv. CDN hraniční servery, jsou umístěny na okrajích sítí většiny operátorů, kteří poskytují internet do domácností. Tím je zvýšena kvalita při přenosu. Protože zdaleka ne všechny domácnosti mají natolik kvalitní připojení k internetu, aby umožnilo přehrávat video v nejvyšším rozlišení, jeho kvalita se během přehrávání automaticky mění. CDN ČRa totiž podporuje tzv. adaptivní vysílání, které umožňuje plynule měnit přenosovou rychlost v závislosti na kvalitě internetového připojení tak, aby byl zážitek pro diváka nejlepší.

 

Síť Content Delivery Network ČRa vyniká vysokým výkonem, škálovatelností a rozsahem poskytovaných formátů. Je navržena pro profesionální streamování obsahu velkému počtu divákům, což není dáno pouze jejími technickými vlastnostmi, ale i schopností poskytovat detailní informace o přenesených videích a provádět jejich analýzy. To vše je přístupné přes webový portál, který majitelům obsahu umožňuje lépe řídit vkládání obsahu a jeho cílení. Důležitá je i transparentnost cen za tuto službu, kdy se platí za přenesený TB. ČRa poskytují i řadu souvisejících produktů (produktová řada Media Cloud), které využitelnost CDN dále podporují.

 

Zdroj: ČRa


 
Axis Talk 2021
  

- Inzerce -

GFI Unlimited Secure Email: bezpečná elektronická pošta pro malé a střední firmy

Jsou dvě oblasti, které letos budou pro obchodní kontinuitu malých a středních firem (SMB) kriticky důležité: bezpečnost firemních sítí a elektronické pošty. Podle odhadů společnosti GFI Software více než 50 % loňských útoků směřovalo právě na SMB firmy.

  

- Inzerce -

Security Operations Center (SOC)

Vaše kyberbezpečnost za paušál


Nemáte zaměstnance s velmi specializovanými dovednostmi v oblasti sítí a bezpečnosti? Dále digitalizujete a adaptujete nové technologie? Do kyberbezpečnosti investujete, ale nároky narůstají? V době stále sofistikovanějších kybernetických útoků přirozeně vzrůstají nároky na udržování IT bezpečnosti. Jednoduchá řešení ale nefungují. Řešením je služba SOC (Security Operations Center), která se opírá o nejnovější technologie a zkušené specialisty.

Helios
- inzerce -