facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Podnikové aplikace a služby - 23. 2. 2021 - Ing. Lukáš Grásgruber

Visa nabízí balíček aplikací využívající umělou inteligenci

VisaSpolečnost Visa představila balíček služeb VisaNet +AI, který využívá technologie umělé inteligence a který finančním institucím nabízí zefektivnění denního zúčtování transakcí a možnost zlepšit zákazníkům platební zážitek. Sada VisaNet +AI obsahuje nástroje Visa Smarter Posting, Visa Smarter Settlement Forecast a také službu Visa Smarter Stand-In Processing (Smarter STIP), která byla představena už loni v srpnu.Smarter Posting pro větší transparentnost plateb

Dnešní digitální zákazníci očekávají okamžitý přístup ke svým financím, neboť jsou zvyklí častěji spravovat bankovnictví sami na internetu či přímo v mobilu. Platební zkušenost ale u každého spotřebitele významně ovlivňuje to, kdy se útrata kartou odepíše z účtu. Držitele karet takové zpoždění mnohdy zaskočí a zmate, což může vést k přečerpání účtu nebo vytížení zákaznických center.

K tomuto zpoždění dochází ve chvíli, kdy se částka autorizovaná v reálném čase při placení liší od zaúčtované platby. Konečná částka se totiž může změnit v mnoha případech. Například tehdy, kdy zákazník v restauraci zaplatí spropitné nebo když u přeshraniční platby využije více měn. Aby banky zabránily tomu, že zákazníka zmate několik poplatků za jednu transakci, odkládají někdy zaúčtování plateb a aktualizaci zůstatku na účtu do doby, než získají konečnou hodnotu transakce.

Aby vydavatelé karet vylepšili bankovnictví svých klientů, vyvinula Visa službu Smarter Posting, která během autorizace plateb využívá umělou inteligenci pro vyhodnocování každé transakce. Tento model analyzuje transakční historii a další informace a předpovídá, jestli hodnota transakce zůstane stejná. Při testování modelu údajně Visa dosáhla 98procentní úspěšnost těchto predikcí Pro finanční instituce to představuje možnost zlepšit zákazníkům platební zážitek, například předběžně aktualizovat zůstatek na účtu držitele karty. Služba Visa Smarter Posting bude dostupná v Evropě od dubna 2021.

Prediktivní modelování cash flow

V platebním cyklu je zúčtování posledním krokem, kdy se všechny transakce nahromadí, dokončí se převody mezi vydavateli karet a zpracovatelskými bankami a obchodníkům se připíšou jejich tržby. Celý proces funguje díky tomu, že finanční instituce strategicky alokují zdroje tak, aby zajistily dostatek likvidity ke splnění denního objemu plateb, aniž by docházelo k nadměrnému přidělování zdrojů, které by jinak lépe využily jinde. Dnešní nestabilní prostředí ovšem zvětšuje výzvy, kterým finanční týmy čelí při předpovídání denních objemů a strategickém rozhodování.

Visa proto představila Smarter Settlement Forecast, službu, která předpovídá, kolik prostředků budou během následujících sedmi dní potřebovat k dennímu zúčtování. Informace čerpá z historie objemů, sezónních ukazatelů, makrotrendů, mimořádných událostí jako je situace kolem COVID-19 a z transakčních dat, a používá je k vytváření velmi přesných predikcí příjmů a výdajů. Tyto předpovědi pomáhají vydavatelům karet a zpracovatelským bankám optimalizovat finanční správu a řízení likvidity a finančním institucím poskytují pomocnou ruku při zúčtování ve více měnách. Pro každou měnu dokonce získávají vlastní předpověď. Visa zatím službu Smarter Settlement Forecast zkouší u tří klientů, než ji zpřístupní i ostatním na konci letošního roku.

Smarter STIP zlepšuje platební zážitek během výpadků

Visa Smarter Stand-in Processing (Smarter STIP) je původní služba z nabídky VisaNet +AI, kterou Visa představila v srpnu 2020 a která si již získala oblibu u finančních institucí. Smarter STIP využívá hloubkové učení umělé inteligence, aby umožnila finančním institucím zpracovávat transakce i v případě nenadálých výpadků. Jménem vydavatelů generuje rozhodnutí o schválení či zamítnutí transakcí tehdy, kdy jsou jejich systémy offline.


 
  

- Inzerce -

Creo Parametric – představení klíčových funkcí

Porovnejte je s vaším CAD řešením


Creo Parametric je jedním z nejpropracovanějších CAD řešení, která využívají nejúspěšnější firmy po celém světě. Autorem tohoto řešení je firma PTC, která již desítky let udává trendy ve vývoji a směřování CAD technologií. V následujících řádcích se vám pokusím představit některé klíčové funkce, které jsou součástí balíku Creo Design Essentials.

  

- Inzerce -

Žádný systém sám o sobě nic nevyřeší

IT Systems 4/2021V aktuálním vydání IT Systems opět najdete spoustu novinek ze světa informačních technologií a inspirace, jak je využít pro rozvoj vaší firmy nebo organizace. Mapujeme aktuální trendy v digitalizaci stavebnictví, vybavení pro kontaktní centra a service desky. Věnujeme se řízení práce na dálku a onboardingu zaměstnanců v době covidu, řízení projektů a hybridnímu cloudu. Významným tématem je jako vždy zajištění kybernetické bezpečnosti – konkrétně zabezpečení ICS, důsledky kauzy Exchange, DDoS útoky a bezpečnost mobilních zařízení.

Helios
- inzerce -