facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Analýzy - 14. 9. 2022 - Zdeněk Gric

Většina firem a organizací používá ke spolupráci tři nebo více aplikací pro videokonference

Podle průzkumu společnosti Lifesize 62 % firem a organizací používá ke spolupráci 3 a více aplikací pro videokonference a vzdálenou spolupráci. V době převládající hybridní spolupráce se jedná o fenomén, který stojí za to řešit. Logicky pak totiž přicházejí problémy s kompatibilitou, dochází k prostojům a neuskutečněným schůzkám.Každý z kolegů je někde jinde a je třeba vyřešit aktuálně důležitý problém. Online schůzky, jednání, porady. Pro mnohé zaměstnance je toto dnes nevyhnutelnou součástí dne. „Přizpůsobit by se tomu mělo také vybavení pro schůzky a spolupráci. Vybavení by mělo být natolik kompatibilní, aby zaměstnanci neměli problém se spojením s kolegy i obchodními partnery. Mnoho firem má v tomto ještě velké rezervy,“ říká Andrej Hronec ze společnosti Audiopro.

Šetření na nepravém místě dokáže znehodnotit často obrovskou investici celého týmu, který se snaží dotáhnout zakázku a ta může ve finále selhat na špatném nebo nefungujícím spojení.

„Hybridní schůzky jsou dnes nezbytnou součástí každého pracoviště. Při každém jednání se zákazníky, partnery, dodavateli a zaměstnanci je třeba mít rychlou a jednoduchou možnost připojení k na trhu běžně používaným videokonferenčním řešením. A to je reálná věc, kterou technologie umí snadno vyřešit,“ říká Michal Černý zástupce společnosti Lifesize.

Ideálním řešením je zastřešující technologie, která na platformách třetích stran pracuje s flexibilitou BYOD přístupu, zbavuje se limitů vestavěných webkamer a zvukových rozhraní desktopových nebo mobilních zařízení. Pak mohou zaměstnanci i manažeři řešit své pracovní úkoly napříč komunikačními platformami a nemusí se omezovat nebo plýtvat drahocenný čas na řešení technických problémů.


 
  

- Inzerce -

Umělá inteligence od Infor pomohla ve společnosti Zeelandia vyřešit produktová doporučení a cenotvorbu

Zeelandia Group je globální výrobce pekařských přísad. Byla založena roku 1900 H. J. Doelemanem, nej­mlad­ším synem holandského peka­ře, a její centrála sídlí v Zierikzee (Nizozemsko). Po celém světě zaměstnává přes 3 000 zaměst­nan­ců, působí ve více než 30 zemích a prodává do cca 100 zemí světa. Na český trh vstoupila Zeelandia v roce 2000 akvizicí společnosti Lactoprot Bohemia.

  

- Inzerce -

S otevřeností IS KARAT je to na beton

Historie společnosti DITON se datuje až do roku 1999, kdy páno­vé Petr Diviš a Pavel Ouroda založili ve Stříteži u Jihlavy společnost DITON, s. r. o., a zahájili výrobu zámkové a zatravňovací dlažby. Společnost vlastnila jeden stroj, na kterém vyráběla 5 druhů výrobků, zaměstnávala 8 pracovníků a její roční obrat byl 12 mil. Kč.