facebook LinkedIN LinkedIN - follow

Vestavěné Windows XP až do roku 2016

Windows Embedded Minulý týden jsme vás informovali o tom, že končí dostupnost operačního systému Windows XP v distribučním OEM kanále končí a dochází k doprodeji posledních kusů. To se ale týká jen verze pro osobní počítače. Například speciální verze Windows XP Professional for Embedded Systems bude dostupná až do roku 2016, jak nám potvrdil Michal Šaštinský, ředitel společnosti Elbacom, které je autorizovaným distributorem Windows Embedded řešení pro ČR a SR.



Jedná se o verzi Windows XP, která je určená pro speciální „vestavěné“ instalace v systémech jako jsou průmyslové počítače, terminály a tencí klienti, pokladny, různé informační nebo platební kiosky a herní konzoly. Windows XP pro embedded systémy je binárně shodný s běžnými Windows XP, ale jeho použití je licenčně omezeno. Tento operační systém tak není možné používat na osobních počítačích, pro které jsou určeny novější verze Windows Vista a Windows 7.
Windows XP nejsou jediným operačním systémem používaným pro embedded systémy. Elbacom například nabízí celou řadu produktů postavených na platformě Windows CE nebo Windows Server.


 
  

- PR -

Digitalizace účetních a HR procesů pro módní řetězec v 16 zemích

I maloobchod, i když je to tradiční obor, může využít moderní technologie k automatizaci a digitalizaci svých procesů. Díky tomu získá náskok před konkurencí i v oblasti zaměstnávání. Přečtěte si, jak interní procesy řeší maloobchodní řetězec PEPCO.

  

- PR -

11 reálných příběhů IT manažerů:

Jak zvládli SaaS, kyberbezpečnost i automatizaci


AID2025IT manažeři napříč organizacemi dnes řeší podobné výzvy: jak zvládnout přechod na SaaS, zvýšit úroveň kyberbezpečnosti, automatizovat procesy a mít přehled o IT majetku, aniž by museli zavádět složité postupy. Zajímá vás, jak to v praxi zvládají ostatní?