facebook
Aktuality -> Podnikové aplikace a služby - 20. 12. 2019 13:23

Tři česká města testují chytré kamery, které rozpoznají SPZ, barvu a výrobce vozidla

AxisTři česká města testují ve zkušebním provozu kamery Axis vybavené novou dopravní aplikací s názvem TraFFic CaMMRa, která z obrazu projíždějících aut rozpozná SPZ, směr jízdy, barvu, výrobce, typ a v některých případech i konkrétní model vozidla. Aplikaci, která běží přímo v kameře, vyvinula společnost FF Group. „Možnosti dopravního využití aplikace TraFFic CaMMRa jsou opravdu široké, od dopravního monitoringu přes počítání a sběr dat až po automatizované vybírání mýtného. Lze díky ní například detekovat kamiony jezdící mimo povolené období, zachytit porušení předpisů, jako je například předjíždění na plné čáře nebo jízda ve špatném pruhu, či dokonce vyhledávat kradená auta. V následující fázi navíc aplikaci naučíme měřit rychlost vozidla, čímž si otevře další široké pole působnosti,“ říká Jan Hazlbauer, projektový manažer v FF Group. Aplikaci TraFFic CaMMRa v současné době testují tři česká města, jako pilotní projekt běží i v dalších 9 zemích Evropy a jižní Afriky.

Obr. 1: Náhled do rozhraní aplikce TraFFic CaMMRa. Aplikaci v současné době testují tři česká města, jako pilotní projekt běží i v dalších 9 zemích Evropy a jižní Afriky.
Obr. 1: Náhled do rozhraní aplikce TraFFic CaMMRa. Aplikaci v současné době testují tři česká města, jako pilotní projekt běží i v dalších 9 zemích Evropy a jižní Afriky.

Vysokorychlostní analýza dopravy přímo v kameře

Software běží přímo na síťových kamerách Axis a využívá výpočetního výkonu jejich čipu. Díky tomu nevyžaduje další speciální hardware ani server. Axis navíc letos představil novou kameru AXIS Q1700-LE, specializovanou na rozpoznávání SPZ a plně uzpůsobenou pro další integrace, ať už se jedná o serverové systémy nebo právě ACAP aplikace, jako je TraFFic CaMMRa.

Obr. 2: Nová kamera AXIS Q1700-LE je specializovaná na rozpoznávání SPZ a připravená na integraci s ACAP aplikacemi jako je TraFFic CaMMRa.
Obr. 2: Nová kamera AXIS Q1700-LE je specializovaná na rozpoznávání SPZ a připravená na integraci s ACAP aplikacemi jako je TraFFic CaMMRa.


Právě kombinace specializované kamery AXIS Q1700-LE a softwarové aplikace TraFFic CaMMRa slibuje zajímavé výsledky. Díky vysokému výpočetnímu výkonu kamery, optimalizovanému na dopravní užití, se veškerá data, včetně jejich analýzy, zpracovávají ihned v kameře. Systém je velice rychlý, aplikace klasifikuje vozidlo jedoucí rychlostí až 160 km/h v řádu 120-250 milisekund, a zvládne takto analyzovat až tři dopravní pruhy zároveň. Ve dne je dosah analýzy až 240, v noci okolo 40 metrů.


 
Atos
  

- Inzerce -

Ransomware, hybridní spisy, docházkové systémy a text mining

IT Systems 3/2020Březnové vydání IT Systems jsme připravovali v situaci, kdy je prakticky celý svět zasažen pandemií nového koronaviru. Ať bude další vývoj pandemie jakýkoli, je zřejmé, že nás koronavir zastihl v mnoha ohledech nepřipravené. Podobně nepřipravení jsme ovšem často i proti virům v kybernetické podobě. I proto jsme jako téma na obálku aktuálního vydání zvolili ransomware, tedy vir, který představuje vážnou hrozbu pro informační systémy, na nichž jsme stále více závislí.

  

- Inzerce -

Při testování nových vozů pomáhá Samsung Knox: příručka, navigace i určování polohy v jednom

SamsungBezpečnostní platforma Samsung Knox sehrála výraznou roli při představování Škody Karoq. Knox Configure a Knox Manage pomohly připravit stovky vozů pro dovozce a obchodníky.