facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Projekty - 27. 11. 2023 - Ing. Lukáš Grásgruber

TOMATEX nasadil nový ERP systém pokrývající požadavky automobilového průmyslu

TOMATEXFirma TOMATEX Otrokovice je výrobcem interiérových dílů pro automobilový průmysl a zpracovatel textilních materiálů a usní. Pro podporu svého dalšího růstu se tato firma rozhodla vybrat nový ERP systém, protože původní informační systém již dosáhl technického stropu a firmu brzdila různá omezení daná jeho strukturou. Proto se vedení firmy rozhodlo nasadit systém ERP QAD a podepsalo smlouvu o implementaci se společností Minerva ČR, která uvedený systém na našem trhu dodává.



Zvolený systém ERP QAD Adaptive, který vzešel z výběrového řízení, kterého se zúčastnilo celkem 5 společností, oslovil vedení TOMATEXu svou funkcionalitou, která splňuje oborové zaměření na automobilový průmysl, což TOMATEX vzhledem ke svému zaměření logicky požadoval. V tuto chvíli již Minerva naimplementovala systém QAD včetně modulu EDI komunikace pro 60 uživatelů, a proto vedení TOMATEXu může zhodnotit průběh implementace i první zkušenosti z ostrého provozu.

„O nutnosti výměny ERP systému ve společnosti TOMATEX Otrokovice a.s. jsme začali uvažovat v roce 2020 a výběrové řízení započalo následně v roce 2021. Hlavním důvodem rozhodnutí bylo dosažení technického stropu původního informačního systému. Naráželi jsme na stále více omezení daných jeho strukturou. To byl okamžik, kdy padlo definitivní rozhodnutí vybrat nový ERP systém. Tendru se zúčastnilo celkem 5 společností implementujících různé ERP systémy a většinu našich požadavků splnila vítězná Minerva ČR s ERP QAD. Tato společnost má letité zkušenosti se znalostí procesů v automobilovém průmyslu, s implementacemi a zajištěním podpory,“ okomentoval výběr nového systému Roman Wiesner, IT manager v TOMATEXu.

„Původně plánovaný časový rozsah implementace byl překročen, a to z důvodu optimalizací interních procesů. Zde nám hodně pomohly letité zkušenosti konzultantů Minervy. K dnešnímu dni máme již za sebou více jak půl roku ostrého provozu. ERP QAD se nám jeví jako stabilní systém, došlo ke zvýšení efektivity v oblastech EDI komunikace, plánování výrobních procesů a vygenerovali jsme díky nástrojům systému QAD relevantní data pro interní controlling. Současně jsme získali i důležité podklady pro tvorbu managerských výstupů. I přes jisté obtíže při implementaci a přechodu na ERP QAD nám stále více uživatelů potvrzuje, že jejich práce je díky novému informačnímu systému efektivnější,“ zhodnotil Roman Wiesner.

Foto: TOMATEX


 
  

- PR -

11 reálných příběhů IT manažerů:

Jak zvládli SaaS, kyberbezpečnost i automatizaci


AID2025IT manažeři napříč organizacemi dnes řeší podobné výzvy: jak zvládnout přechod na SaaS, zvýšit úroveň kyberbezpečnosti, automatizovat procesy a mít přehled o IT majetku, aniž by museli zavádět složité postupy. Zajímá vás, jak to v praxi zvládají ostatní?

  

- PR -

Umělá inteligence už není pro české firmy tabu

IT Systems 5/2025V aktuálním vydání IT Systems je opět hlavním tématem umělá inteligence, která v českých firmách stále více nachází uplatnění. Potvrzují to i závěry reportu Digitalizace podniků, který vydala společnost Asseco Solutions. Jiří Hub, CEO Asseco Solutions, jej shrnul slovy, že české podniky se opřely do digitalizace a umělá inteligence už pro ně není tabu. Stále ovšem mají co objevovat, protože ze studie společnosti McKinsey vyplývá, že potenciál AI zatím využívá jen zlomek firem a její implementaci v Česku táhnou především sektory bankovnictví, pojišťovnictví a e-commerce.