facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT společnost - 23. 10. 2006

Spuštění projektu E-learning bez hranic

e_learning_643.jpgDne 19.října byl ve Středisku služeb školám v Plzni za účasti zástupců Plzeňského kraje, správního celku Regen (Dolní Bavorsko) a společnosti CCA Group slavnostně spuštěn projekt E-learning bez hranic. Cílem tohoto projektu je především podpořit tvorbu a využívání elektronických výukových materiálů a posílit tak ještě více spolupráci škol v plzeňském regionu a v regionu Dolní Bavorsko.

Projekt je z velké části hrazen z prostředků Iniciativy Interreg IIIA Česká Republika – Bavorsko. V jeho rámci bude na 6 pilotních škol dodáno počítačové vybavení a na české i německé straně bude vybudován vzdělávací a informační portál, který bude sloužit studentům a učitelům v obou regionech. Ti jej poté budou moci využívat jako doplněk k výuce a jeho prostřednictvím budou moci prohlubovat své znalosti nad rámec klasických učebnic. Obsah portálu přitom bude silně zaměřený především na regionální informace z nejrůznějších oblastí. Kromě vzdělávání bude součástí portálu také aplikace Škola OnLine, kterou společnost CCA Group již několik let úspěšně provozuje na téměř 200 školách. Díky ní již brzy získají rodiče žáků ještě lepší přehled o studiu svých dětí a budou moci lépe získávat informace ze škol zapojených v projektu. Projekt E-learning bez hranic bude probíhat až do roku 2008.

 
  

- PR -

Transformace bankovnictví a pojišťovnictví v éře umělé inteligence

Umělá inteligence se stala hy­ba­te­lem digitální revoluce ve finančním sektoru. Přináší bezprecedentní možnosti automatizace, personalizace služeb a optimalizace rizik. Přestože potenciál AI je enormní, jen malá část bank má připravenou komplexní strategii pro její implementaci.

  

- PR -

Pět způsobů, jak AI změní náš svět k nepoznání

AI_analyzuje_data-PR.jpegUmělá inteligence (AI) a strojové učení (ML) přináší už více než 10 let podnikům i výzkumníkům stále možnosti. Ať už jde o využití prediktivní analýzy k předvídání údržby zařízení, nástroje počítačového vidění, které dávají oči robotům na automatických montážních linkách, nebo digitální dvojčata sloužící k simulaci fungování továren, měst, a dokonce i celých ekonomik, seznam aplikací poháněných AI je dlouhý a stále se prodlužuje.