facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Projekty - 11. 9. 2023 - Ing. Lukáš Grásgruber

Správa železnic přechází na novou verzi systémů SAP

Správa železnic se jako jedna z prvních společností veřejného sektoru připravuje na přechod ze stávajícího systému SAP ECC 6.0 na novou verzi SAP S/4HANA. Veřejná zakázka na výběr implementátora byla vyhodnocena v červnu, následně proběhne implementace nové verze, kterou provede konsorcium společností Sabris a gd-Team.Na straně Správy železnic je implementace v gesci Správy železnič­ní telematiky, která zajistí propojení procesních týmů s dodavatel­ským konsorciem tak, aby systém splňoval všechny požadavky organizace. Samotná implementace v prostředí Správy železnic bude probíhat od letošního září do dubna 2025, kdy nastane kom­plet­ní obměna dosud využívaného systému SAP za jeho novou verzi.

Implementaci nového systému vnímá Správa železnic jako šanci pro standardizaci a digitalizaci procesů do jednotného ekonomického informačního systému. Modernizace přinese nové nástroje pro řízení podnikových procesů a podrobné analýzy dat. Nově budou dostupné procesy materiálového hospodářství, údržby spravovaného majetku a prodeje. SAP S/4HANA navíc umožňuje práci v procesně přívětivějším webovém prostředí a jednodušší integraci na externí systémy.

Implementace SAP S/4HANA přináší také řadu výhod včetně rychlejšího zpracování dat a zvýšené flexibility v adaptaci na nové změny v České republice a v Evropské unii.

„Veřejný sektor je z pohledu konkurenceschopnosti České republiky stejně klíčový jako ten soukromý. Proto každý krok směřující k modernizaci systémů nebo sjednocení platforem znamená i zjednodušení práce pro zaměstnance a kvalitnější spolupráci s obchodními partnery. Správa železnic tak jde příkladem dalším státním institucím, které zatím o nových systémech uvažují,“ říká generální ředitelka SAP ČR Hana Součková.

Hana Součková
Hana Součková

„Věřím, že implementace systému přinese výrazný nárůst v kvalitě firemního informačního systému a tím i pohodlnější a efektivnější práci našich kolegů,“ dodává ředitel Správy železniční telematiky David Miklas.


 
  

- Inzerce -

Data-Informace-Inovace

IT Systems 9/2023Aktuální vydání IT Systems se prakticky skládá ze dvou časopisů, protože jeho součástí je druhé letošní číslo magazínu CAD. Jde o titul specializovaný na problematiku IT řešení pro celý životní cyklus produktů od návrhu a konstrukce, přes digitalizaci výroby až po zákaznický servis. Jeho hlavním tématem je význam optimalizace v předvýrobních etapách a vytvoření digitálního vlákna pro efektivní sdílení dat napříč firmou.

  

- Inzerce -

Poslechněte si úspěšný příběh spojení ERP a APS v praxi

Meet UpCo je potřeba k úspěšnému řízení strojírenské firmy z pohledu informačního systému? Jak si společnost Fermat poradila díky spojení ERP a APS s dobou plnou změn? Na tyto otázky odpoví setkání „Silné nástroje pro výrobu a její plánování“, které se uskuteční 11. 10. 2023 v prostorách RHK Brno v areálu brněnského výstaviště. Bohaté zkušenosti z implementace, používání a rozšiřování informačního systému vás vtáhnou do užitečné diskuse.