facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Projekty - 22. 10. 2021 - Ing. Lukáš Grásgruber

Společnost NAY přesunula svůj SAP do nového datového centra

Společnost NAY, která je jedničkou v prodeji spotřební elektroniky na Slovensku a jejíž dceřinou firmu Electro World známe z českého prostředí, provedla ve spolupráci se společností Mibcon výraznou modernizaci svých provozních systémů. Cílem rozsáhlého projektu bylo zlepšit dobu odezvu systémů a optimalizovat jejich výkon. Přechod na nový databázový systém také připravil prostředí pro budoucí využití nových technologií, které společnosti umožní být inovativní a růst.Transformace systémů společnosti NAY byla opravdu výrazná. Zahrnovala změnu operačního systému, datového centra, HW i databází. Probíhala v několika krocích, kdy nejprve proběhlo otestování původních systémů v privátním cloudu společnosti Dragon Internet uzpůsobeném pro provoz SAP systémů. Dále následovala migrace celé architektury SAP do datového centra Dragon Internet, migrace na novou databázi SAP HANA/Sybase ASE, jiný hardware a operační systém Linux.

Juraj Vojtko„Změny podnikání v oblasti retailu kladou vyšší nároky na IT systémy. Pro jejich optimální chod bylo v NAY nutné řešit problémy ve výkonnostních parametrech produktivních systémů. Zároveň jsme provedli jejich generační obměnu a připravili prostředí pro přechod na SAP S/4HANA s většími možnostmi využití moderních technologií,“ říká Juraj Vojtko, výkonný ředitel společnosti MIBCON SK a člen představenstva MIBFORMA.

Projekt hodnotí společnost NAY jako velmi úspěšný, s minimálním negativním dopadem na jejich podnikání. Ocenili zejména to, že po testování se výrazně zkrátila doba odstávky produkčního systému oproti původně plánované variantě. Migrace mezi hostingovými centry, na novou databázi a operační systém byla v každém prostředí dokončena do 12 hodin, takže zákaznický provoz nebyl nijak ovlivněn.


 
  

- Inzerce -

Digitální bitva o zákazníky i zaměstnance

IT Systems 11/2021Pokud bychom měli z aktuálního vydání IT Systems vypíchnout hlavní témata, upozornili bychom především na články věnované digitalizaci personalistiky, integraci podnikových aplikací, využití IT ve zdravotnictví nebo na téma bankovní identity, na kterou se díváme jak z perspektivy možného komerčního využití, tak i z hlediska její architektury a technologií, na nichž je tato moderní forma autentizace postavena. Největší prostor ovšem dostal blok článků věnovaný automatizaci zákaznické péče.

  

- Inzerce -

Jaké NPM řešení doporučují analytici z EMA?

Hybridní model práce, který se zde objevil s větším využíváním "home office" tedy práce z domova, přinesl IT týmům řadu nových výzev. Ať už v oblasti zabezpečení nebo zajištění dostupnosti důležitých aplikací, a to bez ohledu na místo jejich použití. IT specialisté se dnes musí vypořádat nejen z různorodostí síťového vybavení a infrastruktury, ale také z obtížněji vymahatelnými bezpečnostními politikami.