CANON CZ
facebook
Aktuality -> IT Projekty - 10. 7. 2018 16:05

Společnost KLIA zkrátila zálohování a obnovu dat

restore, backupSpolečnost KLIA, velkoobchodní distributor a prodejce květin, je příkladem firmy, která dbá na bezpečnost svých dat. Současně se ale snaží, aby zajištění bezpečnosti neomezovalo provoz firmy. Nasadila proto nové řešení pro zálohování a obnovu dat. Pomocí řešení Acronis Backup 12.5 dosáhla výrazného zrychlení procesů zálohování a obnovy dat. Nové řešení navíc umožnilo zvýšit úroveň zabezpečení podnikových dat před útoky ransomwaru.Jedním z hlavních přínosů nového řešení je blesková záloha a tím i možnost zálohovat každou hodinu přírůstkově a jednou denně pak kompletní celý server. Tímto způsobem je zajištěno, že v případě výpadku společnost neztratí prakticky žádná data, ale současně je zajištěna maximální kontinuita provozu. Proces případné kompletní obnovy dat se navíc podařilo díky technologii zálohování kompletního obrazu disku zkrátit ze dnů na hodiny.

Firma dříve využívala možnosti zálohování přímo rámci v svého podnikového systému, nicméně jak proces zálohy, tak obnovy byl zdlouhavý a například kompletní obnova a zprovoznění serveru napadeného ransomwarem trvala dva dny. Důvodem byl fakt, že systém zálohoval pouze vybrané soubory a v případě obnovy tak bylo nutné předtím znovu nainstalovat systém serveru a provést velké množství nastavení, což proces obnovy velmi prodlužuje.

Nyní by kompletní obnova, kterou naštěstí nebylo třeba v reálném provozu využít, trvala maximálně 2 hodiny. Data jsou navíc data chráněna funkcí Active Protection integrovanou v Acronis Backup, která dokáže už v samotném zárodku eliminovat případný ransomwarový útok.


 
  

- Inzerce -

Chcete posílit kondici vašeho firemního týmu?

OnlioPak navštivte 21. listopadu společnou konferenci firem Onlio a Atlassian. Na konferenci se dozvíte, jak využít nejen Atlassian software při vytváření, řízení, vývoji i dodávce svých produktů – chytřeji a rychleji.

  

- Inzerce -

Zabezpečení DNSSEC – rozšíření systému DNS

SEOlightChcete mít jistotu, že přes vaši doménu nedojde k narušení a zneužití osobních údajů vašich uživatelů? Chcete působit profesionálně i v tomto směru? Zajistit dostatečným způsobem nejen vaše stránky, ale také emailovou adresu? Podívejte se, co dokáže DNSSEC.

Časopis IT Systems / Odborná příloha Kalendář akcí
Onlio
RSS kanál