facebook LinkedIN LinkedIN - follow

Společnost gedas bude implementovat systémy digitální továrny

DelmiaSpolečnost gedas se stala obchodním a technologickým partnerem společnosti Delmia pro oblast zahrnující Českou republiku, Slovensko a Polsko. Spolupráce umožní společnosti gedas ČR implementovat systémy digitální továrny v oblasti automobilového průmyslu. Digitální továrna (digital factory) je virtuálním obrazem reálné výroby, který zobrazuje výrobní procesy ve virtuálním prostředí. Slouží především k plánování, simulaci a optimalizaci sériové výroby složitých výrobků. Uplatnění najde zejména v oblastech automobilového, strojírenského, leteckého a lodního průmyslu, stejně jako při výrobě spotřebního zboží a elektroniky.

Podle CIMdata reportu „The Benefits of Digital Manufacturing“ (březen 2003) mohou systémy digitální továrny přinést až 13% úsporu nákladů, zvýšit produkci o 15 % a až o třetinu zkrátit dobu potřebnou k uvedení nového výrobku na trh. K dalším přínosům patří zejména snížení podnikatelského rizika při zavádění nové výroby, možnost virtuální prohlídky výrobních hal, rychlejší rozmísťování strojního zařízení, prověření procesů před zahájením výroby, posouzení ergonomie pracovišť, redukce potřebné plochy a úprav zařízení, odhalení slabých míst a kolizí, urychlení změnového řízení, lepší využívání dostupných zdrojů, programování strojů a linek off-line, omezení potřeby prototypů, či snížení předělávek.

 
  

- PR -

iQsub Technologies díky Odoo zefektivnilo výrobu a řízení firmy

Česká společnost iQsub Technologies se specializuje na vývoj a výrobu špičkového potápěčského vybavení, včetně dýchacích přístrojů a odolných pouzder pro kamery GoPro do extrémních podmínek. Se zákazníky po celém světě a nejvyššími požadavky na kvalitu a spolehlivost potřebovala moderní a efektivní řízení svých firemních procesů.

  

- PR -

Pět způsobů, jak AI změní náš svět k nepoznání

AI_analyzuje_data-PR.jpegUmělá inteligence (AI) a strojové učení (ML) přináší už více než 10 let podnikům i výzkumníkům stále možnosti. Ať už jde o využití prediktivní analýzy k předvídání údržby zařízení, nástroje počítačového vidění, které dávají oči robotům na automatických montážních linkách, nebo digitální dvojčata sloužící k simulaci fungování továren, měst, a dokonce i celých ekonomik, seznam aplikací poháněných AI je dlouhý a stále se prodlužuje.