facebook
Aktuality -> IT Projekty - 10. 7. 2018 9:23

Síť ambulantních klinik EUC inovuje podporu HR procesů

OKsystemZdravotnická skupina EUC, která tvoří největší síť ambulantních klinik v ČR, se rozhodla modernizovat své IT řešení pro podporu personalistiky a nedávno dokončila implementaci systému OKbase od společnosti OKsystem.Společnost EUC se rozhodla využívat systém OKbase pro oblast personalistiky, výplaty mezd a docházky. Vše je nově spravováno jednotným a uceleným systémem, a to v prostředí velmi dynamické holdingové struktury. O náročnosti projektu nejlépe vypovídá, že nové jednotné řešení bude v rámci zdravotnické skupiny EUC využívat téměř 30 zdravotnických zařízení pro podporu řízení 3200 pracovněprávních vztahů.

Díky podpoře práce s více organizacemi je přitom v OKbase zajištěno, že osobní údaje každého zaměstnance jsou evidovány pouze jednou a v rámci jednotlivých organizací jsou odděleně vedeny jeho pracovněprávní vztahy – odpadá tedy duplicita zadávání dat v případě přestupu zaměstnance mezi organizacemi nebo pro případ zaměstnanců, kteří pracují ve více organizacích holdingu. Nasazení OKbase pomáhá vedoucím pracovníkům v jednoduchém vytváření konsolidovaných reportingů a sdílení dat napříč organizacemi holdingu.

Díky novému systému bude společnost EUC schopna mnohem efektivněji spravovat HR procesy napříč všemi svými zdravotnickými zařízeními. V oblasti docházky zaměstnanců došlo k elektronizaci některých procesů, jako je zadávání žádostí o nepřítomnosti nebo schvalování docházky na konci měsíce, což zásadně urychlí zpracování mezd. V rámci nově vytvořené organizační struktury se podařilo definovat požadavky kladené na zaměstnance na úrovní pracovního místa a spustit online monitoring jejich plnění.

Systém je dobře připraven i na budoucí růst skupiny. V případě nových akvizicí je možné v systému využít standardizovanou migraci dat a tím zajistit rychlé začlenění nové společnosti do holdingu. Což se již po několika měsících ostrého provozu ověřilo v praxi.


 
Canon
  

- Inzerce -

Potřebujete šifrovat firemní data?

MasterMediální hysterie a šílenství kolem GDPR vzbudilo u řady menších podnikatelů dojem, že se bez šifrování dat neobejdou. Je tomu skutečně tak? Kdy a proč se vyplatí data šifrovat?