facebook
Aktuality -> Komunikace a sítě - 13. 9. 2017 10:09

Rychlé a bezplatné připojení na internet díky fondům EU

Veřejné prostory a centra společenského dění ve všech koutech Evropy by mohly zavést přístup na internet zdarma díky programu WiFi4EU. Plénum návrh Evropské komise schválilo 12. září.Smyslem je zpřístupnit wifi bezplatně na veřejných místech i v zapadlých koutech Evropy. Počítá se, že by jej v první fázi do roku 2020, kdy je k dispozici 120 milionů eur, mohlo využít asi 6000 komunit.

O instalaci WiFi4EU ve veřejných prostorách se mohou přihlásit veřejné instituce a bude plně financována z unijních fondů. Kdokoliv se pak bude moct zdarma připojit například v muzeích, parcích, knihovnách, na nádražích nebo autobusových zastávkách.

Podmínkou pro získání grantu EU bude, aby připojení bylo bez reklam a komerčního využití osobních údajů a také aby neduplikovalo jiné bezplatné připojení, pokud ho ve stejné lokalitě již někdo zřídil.

Program WiFi4EU dá k dispozici financování formou voucherů na nákup vybavení a jeho instalaci. Veřejné instituce, které dotaci využijí, budou muset samy platit připojení a údržbu a budou se muset zavázat poskytovat bezplatné WiFi4EU po dobu nejméně tří let.

Pro uživatele to bude jednoduché: bude stačit jedna registrace do systému WiFi4EU a budete ho moct využívat všude, kde bude k dispozici.


 
  

- Inzerce -

Nezapomněli jste si prodloužit předplatné časopisu IT Systems?

IT SystemsZačátek nového roku je nejen obdobím, kdy už se pomalu začínají rozplývat mnohá novoroční předsevzetí. Je také obdobím, kdy je třeba provést řadu každoročně se opakujících činností. V případě všech IT manažerů a IT profesionálů by mezi nimi nemělo chybět prodloužení předplatného časopisu IT Systems.

  

- Inzerce -

QMS - Komplexní NIS na českém trhu

C SYSTEM CZI my bychom některé věci za nic na světě nevyměnili, proto ani naše zákazníky nenutíme, aby se vzdávali svých oblíbených nemocničních systémů, které se z určitých důvodů osvědčily, nebo je prostě mají rádi. Náš systém QMS je natolik kompatibilní, že se umí sehrát s jakýmkoli stávajícím systémem a je zdravotnickým zařízením schopen i s touto fúzí, která nikterak nenaruší běžný provoz, nabídnout software třetího tisíciletí, který odpovídá standardům evropské legislativy.“