facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Analýzy - 31. 5. 2023 - Ing. Lukáš Grásgruber

Přechod firem do multicloudu přináší pro­b­lémy se zabezpečením přístupu uživatelů

Společnost Cisco zveřejnila studii Global Networking Trends Report, která analyzuje, jaké síťové techno­logie organizace nasazují a používa­jí. Studie odhalila, jak náročné je pro firmy poskytnout distribuovaným pracovníkům konzistentní, bezpečné a odkudkoli dostupné připojení k aplikacím v multicloudovém prostředí.Global Networking Trends Report vychází z průzkumu mezi 2 500 vedoucími IT pracovníky ve 13 zemích a identifikuje klíčové trendy v oblastech budování sítí a cloudové strategie. Mezi hlavní zjištění studie patří:

1. Hybridní práce představuje výzvu pro bezpečné připojení

Hybridní práce nadále zvyšuje problémy s bezpečným připojením. Vynucuje potřebu nových přístupů k bezpečnému připojení vzdálených pracovníků k podnikovým datům a prostředkům v multicloudových prostředích. Přestože se zaměstnanci vracejí do kanceláří, více než 40 % jich nadále pracuje na dálku buď na plný úvazek, nebo několik dní v týdnu. Tradiční bezpečnostní modely se ukazují jako zastaralé. Více než polovina bezpečnostních profesionálů (51 %) v průzkumu označila cloud za bezpečnostní riziko a 39 % dotázaných vidí hlavní problém v růstu počtu vzdálených pracovníků.

2. Přechod ke cloudu a multicloudu se zrychluje

Firmy pokračují v adopci cloudových platforem. Více než tři čtvrtiny společností (78 %) plánuje do roku 2025 umístit v cloudu přes 40 % workloadů. 42 % respondentů průzkumu uvádí, že kvůli rychlejšímu vývoji a nasazování aplikací využívají multicloudové prostředí.

3. Největší síťovou výzvou je zabezpečení přístupu uživatelů ke cloudovým aplikacím

Udržení end-to-end vhledu v celém řetězci poskytování digitálních služeb (např. mezi uživatelem a cloudem) pro zajištění konzistentní zkušenosti s aplikacemi představuje hlavní problém firemních IT profesionálů. 41 % respondentů uvádí jako hlavní výzvu zajištění bezpečného přístupu k aplikacím distribuovaným ve více cloudech. Druhý největší problém je podle studie (37 % respondentů) získání komplexního přehledu o výkonu a zabezpečení sítě, protože stále více provozu vzniká nebo končí za hranicemi podnikové sítě.


 
  

- PR -

Modernizace platebních systémů v Evropě a České republice

Společná cesta CGI a Moneta Money Bank


V digitálním věku, kdy se po­ža­dav­ky na rychlost, bezpečnost a efektivitu platebních operací neustále zvyšují, stojí evropské finanční instituce před výzvou, jak tato očekávání naplnit. Vý­znam­nou roli v této transformaci hrají platební metody, které umožňují rychlé a bezpečné transakce jak na domácí, tak na mezinárodní úrovni.

  

- PR -

Množství nástrojů nahradilo jediné cloudové řešení

DPD SK nyní kompletně řídí finance v SAP S/4HANA


DPDSpolečnost DPD SK je první slovenskou firmou, která úspěšně dokončila přechod na SAP S/4HANA Cloud. Ačkoli ještě nedávno na Slovensku patřila k těm menším lokálním pobočkám, nejen díky pandemii covidu-19 zaznamenala skokový růst.