facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Analýzy - 31. 5. 2023 - Ing. Lukáš Grásgruber

Přechod firem do multicloudu přináší pro­b­lémy se zabezpečením přístupu uživatelů

Společnost Cisco zveřejnila studii Global Networking Trends Report, která analyzuje, jaké síťové techno­logie organizace nasazují a používa­jí. Studie odhalila, jak náročné je pro firmy poskytnout distribuovaným pracovníkům konzistentní, bezpečné a odkudkoli dostupné připojení k aplikacím v multicloudovém prostředí.Global Networking Trends Report vychází z průzkumu mezi 2 500 vedoucími IT pracovníky ve 13 zemích a identifikuje klíčové trendy v oblastech budování sítí a cloudové strategie. Mezi hlavní zjištění studie patří:

1. Hybridní práce představuje výzvu pro bezpečné připojení

Hybridní práce nadále zvyšuje problémy s bezpečným připojením. Vynucuje potřebu nových přístupů k bezpečnému připojení vzdálených pracovníků k podnikovým datům a prostředkům v multicloudových prostředích. Přestože se zaměstnanci vracejí do kanceláří, více než 40 % jich nadále pracuje na dálku buď na plný úvazek, nebo několik dní v týdnu. Tradiční bezpečnostní modely se ukazují jako zastaralé. Více než polovina bezpečnostních profesionálů (51 %) v průzkumu označila cloud za bezpečnostní riziko a 39 % dotázaných vidí hlavní problém v růstu počtu vzdálených pracovníků.

2. Přechod ke cloudu a multicloudu se zrychluje

Firmy pokračují v adopci cloudových platforem. Více než tři čtvrtiny společností (78 %) plánuje do roku 2025 umístit v cloudu přes 40 % workloadů. 42 % respondentů průzkumu uvádí, že kvůli rychlejšímu vývoji a nasazování aplikací využívají multicloudové prostředí.

3. Největší síťovou výzvou je zabezpečení přístupu uživatelů ke cloudovým aplikacím

Udržení end-to-end vhledu v celém řetězci poskytování digitálních služeb (např. mezi uživatelem a cloudem) pro zajištění konzistentní zkušenosti s aplikacemi představuje hlavní problém firemních IT profesionálů. 41 % respondentů uvádí jako hlavní výzvu zajištění bezpečného přístupu k aplikacím distribuovaným ve více cloudech. Druhý největší problém je podle studie (37 % respondentů) získání komplexního přehledu o výkonu a zabezpečení sítě, protože stále více provozu vzniká nebo končí za hranicemi podnikové sítě.


 
  

- Inzerce -

Podpora kvalitní správy dat

Řešení Microsoft Data Governance a Crayon Česká republika


V dnešním světě založeném na datech je pro organizace, které chtějí využít sílu svých dat a zá­ro­veň zajistit soulad s předpisy a zachovat bezpečnost dat, nejdů­le­ži­těj­ší efektivní správa dat. Společnost Microsoft, globální technologický lídr, stojí v čele vývoje řešení pro správu dat.

  

- Inzerce -

Poslechněte si úspěšný příběh spojení ERP a APS v praxi

Meet UpCo je potřeba k úspěšnému řízení strojírenské firmy z pohledu informačního systému? Jak si společnost Fermat poradila díky spojení ERP a APS s dobou plnou změn? Na tyto otázky odpoví setkání „Silné nástroje pro výrobu a její plánování“, které se uskuteční 11. 10. 2023 v prostorách RHK Brno v areálu brněnského výstaviště. Bohaté zkušenosti z implementace, používání a rozšiřování informačního systému vás vtáhnou do užitečné diskuse.