facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Projekty - 13. 3. 2020

Nový skladový systém pomohl firmě Bonus Bona zrychlit odbavení objednávek

Bonus BonaPražská firma Bonus Bona, která provozuje e-shop se zubními kartáčky se pochlubila přínosy, kterých dosáhla nasazením moderního skladového systému, který jí pomohl vyřešit problémy se záměnami zboží a celkově zrychlit a zpřesnit procesy ve skladu. Odbavení objednávek je díky tomu v průměru šestkrát rychlejší a společnost ušetřila i jedno pracovní místo.Společnost Bonus Bona dříve trápily časté záměny zboží – skladníci omylem vydávali špatné zboží v průměru třikrát až čtyřikrát do týdne. „Většina zubních kartáčků na našem skladu vypadá stejně nebo má podobné obaly, takže pro skladníky bylo těžké vždy najít správný produkt. Občas jsme například zákazníkovi poslali o tisíc korun dražší kartáček, než který si ve skutečnosti objednal. Takový člověk se pak často ani neozve, takže vy jen počítáte ztráty,“ vzpomíná Petr Matoušek, jednatel společnosti Bonus Bona na dobu před nasazením skladového systému. Nový skladový systém, který v Bonus Bona nasadili v srpnu 2019 uvedený problém zcela eliminoval.

Výběrem vhodného skladového systému v Bonus Bona strávili několik týdnů, v jednu chvíli zvažovali i vlastní řešení na míru. Nakonec se rozhodli pro cloudové řešení Lokia WMS od firmy Grit, mimo jiné proto, že umožňuje provádět inventury za chodu a lze ji propojit s jinými podnikovými systémy. V Bonus Bona využívají kompletní integraci s on-line účetním softwarem ABRA FlexiBee.

Nový skladový systém zrychlil vychystávání objednávek a jejich expedici. Na Vánoce 2018 trvalo vychystání všech objednávek v jeden den přibližně 12 hodin, o rok později ten stejný počet objednávek skladníci vychystali za 2 hodiny. Rychlejší odbavování objednávek, evidence skladových pozic nebo optimalizace tras ve skladu ušetřily firmě Bonus Bona jednoho zaměstnance. „Kdybychom neměli skladový systém, potřebujeme do skladu o člověka více. Díky evidenci pozic jsme navíc mohli přejít na náhodný systém zaskladňování zboží, kdy jednotlivé položky umísťujeme na první vhodnou pozici. Zaskladňování i vyskladňování zboží je pak rychlejší, než když musíte produkty systematicky řadit vedle sebe,“ uzavírá Matoušek.


 
  

- Inzerce -

Ulovte a zlikvidujte kyberhrozbu se Sophos Academy!

Moderní kybernetické hrozby nám nedávají na výběr. Organizace se musí proaktivně chránit i pomocí lovců hrozeb. Chcete se také stát skutečným lovcem hrozeb? Zaregistrujte se na Sophos Threat Hunting Academy 2021.

  

- Inzerce -

Pomocník pro soulad lidí s přírodou

Plejádu systémů ve firmě Sonnentor nahradil HELIOS Orange


Česko-rakouská firma Sonnentor, jejíž název v překladu z němčiny znamená „slunečná brána“, získala v posledních letech pozici na výsluní českého trhu s čaji a kvalitním kořením. Svůj raketový úspěch staví na výsledcích ekologického zemědělství.