facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Podnikové aplikace a služby - 23. 2. 2021 - Ing. Lukáš Grásgruber

Nová verze operačního systému QTS pro zařízení QNAP

QNAPSpolečnost QNAP oficiálně představila nejnovější verzi svého operačního systému QTS 4.5.2 pro NAS zařízení. Mezi hlavní inovace, které QTS 4.5.2 přináší, patří lepší podpora virtualizace a vylepšení systému správy SNMP pro monitorování síťových zařízení. Virtualizace je výrazně vylepšena podporou SR-IOV, propusti Intel QAT do virtuálních počítačů (VM) a živé migrace VM. Vylepšena je i podpora sítí, včetně podpory Wi-Fi 6. Správa systému je také posílena podporou Azure AD Domain Service.Správci ocení také nové centrum QuLog Center, které poskytuje grafické statistické třídění chybových/varovných událostí a přístupu, a pomáhá rychle sledovat a reagovat na potenciální systémová rizika. QuLog Center podporuje štítky, pokročilé vyhledávání a odesílatele/příjemce protokolu. Protokoly z více zařízení QNAP NAS lze pro efektivní správu centralizovat do QuLog Center na konkrétním NAS.

Klíčové nové funkce v systému QTS 4.5.2:

  • Síťová virtualizace SR-IOV. Instalací PCIe SmartNIC kompatibilního s SR-IOV do zařízení NAS lze prostředky šířky pásma z fyzické síťové karty alokovat přímo do VM. Díky přímému provozu mimo Hypervisor vSwitch, je vylepšení I/O v celém rozsahu a účinnosti sítě o 20 %, což zajišťuje spolehlivé aplikace VM a sníženou režii CPU.
  • Hardwarový akcelerátor Intel QAT, který poskytuje hardwarovou akceleraci pro uvolnění výpočetně náročné komprese, zlepšení výkonu kryptografie IPSec/SSL a podporu SR-IOV pro lepší propustnost I/O. Technologie Intel QAT je pochopitelně podporována pouze modely QNAP NAS s procesory Intel Xeon nebo Atom.

  • Virtualization Station 3.5, která je součástí QTS 4.5.2, podporuje živou migraci VM. Když je potřeba provést aktualizaci či údržbu software/hardware zařízení NAS, lze přesouvat spuštěné virtuální počítače mezi různými NAS bez dopadu na dostupnost virtuálních počítačů. Živou migraci virtuálních počítačů lze použít pouze u NAS se stejnými procesory (tj. Intel a Intel, AMD a AMD).


 
  

- Inzerce -

Creo Parametric – představení klíčových funkcí

Porovnejte je s vaším CAD řešením


Creo Parametric je jedním z nejpropracovanějších CAD řešení, která využívají nejúspěšnější firmy po celém světě. Autorem tohoto řešení je firma PTC, která již desítky let udává trendy ve vývoji a směřování CAD technologií. V následujících řádcích se vám pokusím představit některé klíčové funkce, které jsou součástí balíku Creo Design Essentials.

  

- Inzerce -

Česká IT společnost ALEF posiluje v Rumunsku partnerství s F5

ALEFČeská společnost ALEF, jeden z největších dodavatelů informačních technologií v České republice a na několika dalších evropských trzích, se stala distributorem společnosti F5 a jejích bezpečnostních řešení pro Rumunsko. Posiluje se tak více než devítiletý vztah mezi oběma firmami na Slovensku, v Maďarsku a České republice.

Helios
- inzerce -