facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Podnikové aplikace a služby - 22. 5. 2023 - Ing. Lukáš Grásgruber

Nová verze analytického softwaru IBM SPSS Statistics přináší nové funkce a různá vylepšení

IBM SPSS StatisticsV těchto dnech vychází nová verze softwaru IBM SPSS Statistics, což je modulární soubor nástrojů určený především analytikům a statistikům, ovšem uplatnění najde i u pracovní­ků v oblasti marketingu, financí, sociologie nebo personalistiky. Verze IBM SPSS 29.0.1 přináší řadu nových funkcí, vylepšení uživatelského rozhraní a nové modely pro analýzu.Významným vylepšením je nová záložka Overview v datovém okně, která poskytuje informace o souboru. Jedná se o přehled typů proměnných, podílů chybějících pozorování a základní analýzy jednotlivých proměnných s využitím grafů a souhrnných statistik, vždy na základě definice typu proměnné.

Nová verze přináší také parametrické regresní modely přežití pro opakované události (Frailty models). Nepozorovaný účinek v důsledku individuální nebo skupinové variability je v modelu zohledněn pomocí náhodné složky.

Přibyla i samostatná procedura pro výpočet percentilů, včetně specifikace kvartilů nebo vlastních percentilů s možností výběru z pěti metod odhadu.

Součástí novinek je i vylepšení dalších procedur, a to například Linear Regression, ROC Curves, Explore, atd., přičemž samozřejmostí je vylepšení syntaxe výše uvedených procedur.

Novinkou je také strojově přeložená dokumentace v českém jazyce. Jedná se konkrétně o instalační manuály jak pro klientské, tak pro serverové verze a dokumentaci k modulům.

Podrobnější informace o všech novinkách je možné získat kontaktováním společnosti ACREA, která software IBM SPSS Statistics 29.0.1 na našem trhu dodává.


 
  

- Inzerce -

OT Security

Bezpečnost, která řídí vaši budoucnost


OT bezpečnost je klíčovým faktorem pro úspěšnou budoucnost průmyslových společností, jako nedílné součásti jejich procesů a systémů. Správné řízení a ochrana OT prostřednictvím moderních bezpečnostních opatření a strategií je klíčem k udržení kontinuity provozu, konkurenceschopnosti a minimalizaci rizik spojených s kybernetickými hrozbami.

  

- Inzerce -

APPSEC nabízí kyberzabezpečení na bázi neuronové sítě. Chrání v reálném čase a zcela autonomně

Společnost APPSEC, přední specialista na kybernetickou bezpečnost, má nyní řešení pro firmy, které chtějí skutečně proaktivní a komplexní zabezpe­če­ní celé IT infrastruktury.