facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Podnikové aplikace a služby - 19. 11. 2020 - Ing. Lukáš Grásgruber

Nová česká aplikace LiveClass pro online výuku nebo práci z domova

ClassoryČeský startup Classory spouští v ostrém provozu svou cloudovou aplikaci LiveClass, která umožňuje audiovizuální komunikaci na dálku, online spolupráci na tabuli, se sdílenými dokumenty, společné sledování videí či sdílení obrazovky. Uživatelé mohou přistupovat do LiveClass z různých zařízení od stolního počítače, přes tablet až po mobilní telefon.Aplikace Classory LiveClass nabízí pro online spolupráce například funkce:

  • Společné sledování externích videí (YouTube, Vimeo, Instructure Media, Twitch a Daily Motion)
  • Vedlejší místnosti – rozdělení účastníků do vedlejších místností a možnost přecházet mezi nimi
  • Ankety pro udržení pozornosti a průběžný sběr zpětné vazby

Jednou z hlavních předností nástroje Classory LiveClass, za kterým stojí Jiří Klos a Břetislav Kyba, je, že uživatel na rozdíl od podobných aplikací pro spolupráci nemusí nic instalovat, protože služba běží přímo v prohlížeči.

„Nikdo z nás nechce ztrácet čas instalací a nastavením programů, zvláště když používáme více zařízení i operačních systémů, včetně mobilních. To je důvod, proč Classory LiveClass funguje v internetovém prohlížeči,“ říká Jiří Klos ze společnosti Classory.

Jiří Klos
Jiří Klos

Důležitá je pochopitelně i bezpečnost a ochrana soukromí. Při zakládání LiveClass má proto moderátor na výběr, zda pro své účastníky připraví vstup prostřednictvím společného veřejného odkazu anebo vygeneruje každému účastníkovi jeho vlastní privátní odkaz.

Classory

Každý vstupní link obsahuje jedinečný kód LCID. Uživatel se proto nemusí obávat „nezvaných návštěvníků“, ani si pamatovat žádné další kódy či přihlašovací údaje. Stačí vstoupit na přidělený vstupní link.

„Moderátor vytvoří LiveClass během několika vteřin, a účastník získá vstupní link ve formě URL odkazu. Odpadají složité instalace, registrace, přihlašování a zadávání hesel. Komunikace je zabezpečená a vstupní odkaz je unikátní a nelze jej uhodnout,“ vysvětluje Klos.

Classory

Ceny služby LiveClass se pohybují od 0 do 99 Kč jednorázově bez registrace. Pro registrované uživatele od 0 do 199 Kč měsíčně, přičemž v rámci tohoto předplatného lze zakládat neomezený počet LiveClass. Pro školy a vzdělávací instituce je navíc přístup ke všem funkcím LiveClass na 2 měsíce zcela zdarma.


 
  

- Inzerce -

ERP systém pro laboratorní techniku

Česká společnost Lavat vyrábí a dodává přesné strojírenské součás­ti nebo výrobky z oboru laboratorní a vakuové techniky. Optimalizovat firemní procesy a zvyšovat efektivitu práce zaměstnanců jí pomáhá řešení Helios iNuvio z produkce Asseco Solutions.

  

- Inzerce -

Jak BI a controlling pomůže zlepšit výkon výrobní společnosti

Běžná praxe ve výrobním pod­ni­ku: Obchodní ředitel hodnotí výkonnost týmu, rentabilitu zákazníků a produktů. Výrobní ředitel hlídá efektivitu vytížení zdrojů a správnost kalkulací. Ředitel nákupu a logistiky sleduje zajištění materiálem a kvalitu dodavatelů. Finanční ředitel zajišťuje financování a analyzuje hospodářský výsledek.

Nepodařilo se připojit k serveru.
Nepodařilo se připojit k serveru.
- inzerce -
 
Nepodařilo se připojit k serveru.