Acronis
facebook LinkedIN LinkedIN - follow

Na český trh vstupuje čistě softwarová platforma pro inteligentní automatizaci strojů KINGSTAR

dataPartnerAmerická společnost IntervalZero, známá jako výrobce doplňku RTX pro transformaci Windows na operační systém reálného času, vstupuje na český trh se zcela otevřeným SW pro automatizaci strojů na vytváření inteligentních ovladačů, které plní koncepci Průmyslu 4.0 a IoT.


Ladislav Reisner

„Nahrazením hardwarového řízení softwarovým lze zredukovat náklady na řízení stroje o 25 až 50 procent, zvýšit efektivitu vývoje a zkrátit čas nutný pro uvedení výrobku na trh.“
Ladislav Reisner, jednatel společnosti dataPartner, která zajišťuje distribuci KINGSTAR pro český a slovenský trh

Progresivní způsob tvorby řídicích aplikací

Technologický pokrok a vzrůstající integrace prvků při výrobě moderních komponent, ze kterých se vytvářejí řídicí aplikace pro pokročilou automatizaci, přinášejí zásadní nárůst spolehlivosti, dostupnosti a univerzálnosti použití. To otevírá dveře pro masové použití moderních komponent při tvorbě řídicích systémů mechatronických aplikací v běžné průmyslové praxi. Této skutečnosti využívá platforma KINGSTAR, která umožňuje lehce navrhovat, vyvíjet a integrovat aplikace pro řízení strojů jen s využitím obecně dostupného hardware a tvorbou softwarových ovladačů. To v principu obnáší realizaci automatizační logiky softwarem v IPC (běžném Industrial PC) se síťově připojeným standardním I/O hardware libovolných výrobců.

Platforma KINGSTAR osvobozuje konstruktéry, neboť nahrazuje proprietární hardware obecně dosažitelným hw, softwarově řízenými ovladači pohybů a polohovacími systémy se strojovým viděním. Tyto řídicí aplikace se vytvářejí rychle, cenově velmi efektivně, včetně jejich následné údržby a dalšího rozvoje.

„Platforma KINGSTAR je určená pro realizaci robotických, testovacích, třídicích a dalších strojů a soustrojí. Umožní firmě dodávat v krátkém čase přesné řízení průmyslových strojů na bázi IPC s vynikající kvalitou a za polovinu ceny hardwarového proprietárního řešení.“
Ladislav Reisner, dataPartner

Odborníky zodpovědné za technická řešení a rozvoj automatizačních prostředků u zákazníků nebo ve vlastní firmě jistě zaujme, že je platforma KINGSTAR hardwarově nezávislá, ovládá hardware různých značek a je kompatibilní s řadou standardů pro integraci aplikací. V běžných průmyslových PC poskytuje vynikající kvalitu řízení s přesností real-time, zároveň nahrazuje veškerou signálovou proprietární kabeláž strukturovanou kabeláží sítě EtherCAT. Zapojování komponent se provádí způsobem ‚Plug-and-play‘.

KINGSTAR

Premiéra v Praze

Nová platforma KINGSTAR bude představena 7. dubna na odborné konferenci v Praze v přednáškovém sále Národního technického muzea pod názvem „KINGSTAR – kompletní softwarová ‘Plug-and-play‘ platforma pro real-time řízení pohybu a strojové vidění na bázi IPC“.

Konference je určena pro technické ředitele, vývojáře a konstruktéry, kteří se zabývají problematikou řadičů pro CNC a pohony, robotikou nebo výrobou testovacích, kontrolních, balicích a dalších strojů.

Konference představí progresivní způsob tvorby řídicích aplikací s využitím komponent platformy KINGSTAR: Windows+RTX, Fieldbus, řízení pohybů Motion Control, softwarové PLC a strojové vidění Machine vision, to vše v kontextu strategie Průmyslu 4.0.

Pokud vás zajímá, čím je řešení od společnosti IntervalZero v oblasti automatizace strojů v dnešní době průlomové, jak garantuje zvýšení produktivity vývoje i údržby aplikací či zda lze do aplikací lehce přidávat další prvky řízení nebo protokoly třetích stran, přihlaste se na odbornou konferenci, registrace je spuštěna na webu datapartner.cz. O klíčových tématech včetně představení ukázky demo použití budou hovořit experti přímo ze společnosti IntervalZero. Vstup pro odbornou veřejnost je zdarma.

ODLOŽENO, nový termín bude upřesněn.

 
Inzerce