facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Podnikové aplikace a služby - 8. 4. 2021 - Ing. Lukáš Grásgruber

MANTA nabídne analýzy datových toků s využitím grafových databází od Neo4j

MANTAČesko-americký startup MANTA navázal spolupráci s formou Neo4j, která je lídrem v oblasti správy grafových databází. Toto spojení umožní uživatelům MANTY detailnější a rychlejší analýzu stále komplexnější mapy datových toků ve firmě, minimalizaci datových incidentů i datových odstávek a výpadků.MANTA je příkladem českého technologického startupu s celosvětovým úspěchem, který stále posiluje své postavení zejména na americkém trhu. V oblasti datového managementu nabízí unikátní řešení pro analýzu datových toků technologicky založené na využití grafových databází. Datové toky reprezentují znalost o původu dat a o jejich komplexní cestě od okamžiku vzniku až po konečné využití v manažerských či analytických reportech a dalších typech informačních výstupů pro uživatele. Znalost a kontrola datových toků je na jedné straně klíčová pro nastavení důvěry v data, která každý den používáme pro rozhodování, na straně druhé pak pro zajištění efektivního a agilního data operations.

„Práce s datovými toky představuje jednu z klíčových výzev pro budoucnost data managementu. Často mluvíme o velkých datech a s nimi spojených problémech, zavíráme ale oči před skutečnou složitostí, kterou jsou miliony výpočtů, datových algoritmů a transformací, kterými musí projít data od okamžiku vzniku do momentu, kdy je v podobě informací konzumujeme a na základě nich se rozhodujeme. Datová prostředí u našich klientů jsou obrovská a mapy datových toku extrémně komplexní a rozsáhlé. Spojení s Neo4j nám umožňuje posunout výkonnost naší platformy na další úroveň a rozšířit jak možnosti analýzy tak i zobrazení toků dat na libovolné úrovni detailu. Chceme, aby náš systém byl srozumitelný nejen pro datové profesionály, ale aby byl přínosný i pro manažery, kteří ho mohou využít ve svém strategickém rozhodování. Naším cílem je srozumitelně ukázat firmám, jak se jejich data chovají, kudy tečou a jak se po cestě proměňují. Pochopení vazeb přináší jednak možnost optimalizace firemních procesů, zvyšuje dramaticky důvěru v data a jejich kvalitu, a v neposlední řadě výrazně pomáhá při řešení problémů spojených s ochranou osobních (nebo obecně citlivých) údajů (GDPR). To je v poslední době velké téma,“ říká Tomáš Krátký, zakladatel a CEO MANTY.

Tomáš Krátký
Tomáš Krátký

Nová technologie významně urychlí proces analýzy datových toků a vytvoření aktuální mapy i pro velmi rozsáhlá datová prostředí, současně také umožní chytřejší a flexibilnější dotazování a analytickou podporu. „Data a práce s nimi je v dnešní době naprosto klíčová pro jakýkoliv byznys, jsou pro organizaci jedním z nejcennějších zdrojů a my je stavíme do širšího kontextu. Datové toky, metadata, DataOps či data governance by se měly stát součástí slovníku každé větší firmy. Díky MANTĚ mohou ušetřit čas i peníze a zvýšit produktivitu datových týmů až o desítky procent,“ doplňuje Tomáš Krátký.

I přesto, že se MANTA zaměřuje především na zahraniční trhy a jejími klienty jsou nadnárodní společnosti a korporace, své vývojářské centrum má stále v Praze.


 
  

- Inzerce -

HPE přináší průlomové řešení pro ukládání dat a doplňuje tak služby HPE GreenLake

HPE GreenLakeSpolečnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) představila inovace, které transformují úložiště HPE Storage v softwarově definovanou datovou službu. V rámci tohoto oznámení uvádí HPE platformu, jež naplňuje vizi Unified DataOps pro datová prostředí současnosti, přináší cloudový model provozu všude tam, kde se data nacházejí, a sjednocuje datové operace.

  

- Inzerce -

GFI Unlimited Network Security

Vícevrstvé zabezpečení sítě


Jsou dvě oblasti, které letos budou pro obchodní kontinuitu malých a středních firem (SMB) kriticky důležité: bezpečnost firemních sítí a elektronické pošty. Podle odhadů společnosti GFI Software přibližně 66 % SMB firem dnes čelí kybernetickým útokům a mnoho z nich tento souboj prohrává, protože mylně předpokládají zájem útočníků o větší společnosti.

Helios
- inzerce -