facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 13. 5. 2008

Luxusní Tablet PC Umax

Luxusní černé provedení, 12" dotykový displej a mobilní procesor Intel Core 2 Duo T8300 „Penryn“ (2,4 GHz, 3MB Cache L2, 800MHz FSB) charakterizují nový Tablet PC Umax VisionBook TN121R. Počítač disponuje 2 GB operační paměti DDR2 a vysokokapacitním 320GB SATA diskem. Výbava zahrnuje také čtečku otisků prstů, 1,3Mpixelovou kameru ve víku, Bluetooth i Wi-Fi adaptér (802.11a/b/g/n), čtečku paměťových karet, VGA výstup, 3 USB 2.0 porty a multiformátovou DVD mechaniku.  Za příplatek lze notebook osadit UMTS/HSDPA modulem pro připojení k internetu.


Dotykový 12" WXGA displej s rozlišením 1200×800 bodů je schopen rotace a sklopení do podoby Tablet PC díky speciálně navrženému kloubu. V této poloze je možné počítač ovládat pomocí pera, vkládat znaky přímo do většiny aplikací umožňuje podpora rozpoznávání znaků. Pomocí ergonomicky navržených tlačítek lze ovládat funkce počítače podobně jak to bývá obvyklé přes funkční klávesy.
Uživatelé mohou využít pro individuální sestavení notebooku on-line konfigurátor na webu výrobce nebo u prodejců. Doporučená cena modelu VisionBook TN121R v popsané hardwarové konfiguraci, dodávaného s operačním systémem Windows Vista Home Premium a brašnou, je 30 928 Kč (včetně DPH).


 
  

- PR -

Modernizace IS je příležitost přehodnotit způsob práce

IT Systems 4/2025V aktuálním vydání IT Systems bych chtěl upozornit především na přílohu věnovanou kybernetické bezpečnosti. Jde o problematiku, které se věnujeme prakticky v každém vydání. Neustále se totiž vyvíjí a rozšiřuje. Tematická příloha Cyber Security je příležitostí podívat se podrobněji, jakým kybernetickým hrozbám dnes musíme čelit a jak se před nimi můžeme chránit. Kromě kybernetické bezpečnosti jsme se zaměřili také na digitalizaci průmyslu.

  

- PR -

Pět způsobů, jak AI změní náš svět k nepoznání

AI_analyzuje_data-PR.jpegUmělá inteligence (AI) a strojové učení (ML) přináší už více než 10 let podnikům i výzkumníkům stále možnosti. Ať už jde o využití prediktivní analýzy k předvídání údržby zařízení, nástroje počítačového vidění, které dávají oči robotům na automatických montážních linkách, nebo digitální dvojčata sloužící k simulaci fungování továren, měst, a dokonce i celých ekonomik, seznam aplikací poháněných AI je dlouhý a stále se prodlužuje.