facebook LinkedIN LinkedIN - follow

Lufthansa a Siemens testují biometrické odbavování

Přibližně 400 zaměstnanců společnosti Lufthansa začalo na letišti ve Frankfurtu testovat nový způsob odbavování a nastupování cestujících do letadel, který je založen na snímání otisků prstů. Německé aerolinky se ve snaze o rychlejší, bezpečnější a efektivnější odbavování cestujících na letišti rozhodly vyzkoušet toto inovativní řešení v praxi. Technologie byla vyvinuta a implementována společností Siemens Business Services za podpory dceřiné softwarové společnosti Siemens PSE.

Ve druhé fázi, která bude zahájena v roce 2006, bude projekt Trusted Traveller převeden do reálného provozu na hlavním letišti a bude také fungovat na druhém pilotním letišti, kde jej budou moci zpočátku dobrovolně využívat cestující, kteří často létají. Systém funguje tak, že při odbavení na terminálu jsou pasažérům Lufthansy sejmuty otisky prstů, jež jsou následně uloženy do databáze. Otisky prstů jsou společně s informací z odbavení vytištěny v zašifrované podobě jako čárový kód na palubní lístek. Při nastupování do letadla je pak kód na lístku porovnán s vlastním otiskem prstu a pokud se údaje shodují, je cestujícímu umožněn vstup do letadla. Biometrické procedury jsou v současnosti dobrovolné, ale orgány Evropské unie uvažují o jejich povinném zavedení.

 
  

- PR -

Transformace bankovnictví a pojišťovnictví v éře umělé inteligence

Umělá inteligence se stala hy­ba­te­lem digitální revoluce ve finančním sektoru. Přináší bezprecedentní možnosti automatizace, personalizace služeb a optimalizace rizik. Přestože potenciál AI je enormní, jen malá část bank má připravenou komplexní strategii pro její implementaci.

  

- PR -

Pět způsobů, jak AI změní náš svět k nepoznání

AI_analyzuje_data-PR.jpegUmělá inteligence (AI) a strojové učení (ML) přináší už více než 10 let podnikům i výzkumníkům stále možnosti. Ať už jde o využití prediktivní analýzy k předvídání údržby zařízení, nástroje počítačového vidění, které dávají oči robotům na automatických montážních linkách, nebo digitální dvojčata sloužící k simulaci fungování továren, měst, a dokonce i celých ekonomik, seznam aplikací poháněných AI je dlouhý a stále se prodlužuje.