facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 24. 11. 2020 - Zdeněk Gric

Kryptoměnový fintech startup ze Slovenska vstupuje na český trh

Technologická společnost CRYPTON DIGITAL expanduje na český trh. První kancelář otevřela v Praze. Nosným produktem, se kterým přichází, je fintech platforma WEXO. Ta nabízí majitelům kryptoměn moderní funkce v bezpečném prostředí.Od spuštění platformy WEXO pro slovenský trh uběhl půlrok a uživatelé dnes mohou přes WEXO kryptoměny nejen prodávat či je ukládat do kryptopeněženky, ale také pohodlně měnit mezi nejznámějšími kryptoměnovými páry. V krátké době plánují vývojáři přidat vlastní trezoring a vše podpoří spuštění aplikace WEXO pro Android a iOS.

"Daří se nám jít dopředu podle stanoveného plánu, což přináší stále nové možnosti pro registrované uživatele, ale také spokojnost na straně našich partnerův," doplnil Milan Božik, zakladatel společnosti CRYPTON DIGITAL.

WEXO je startup financovaný z vlastních zdrojů. Autoři ale umožnili omezené skupině nadšenců fintech projektů, stát se součástí WEXO a podílet se na růstu společnosti a startupu WEXO. Dnes jich je okolo 5 000 a s koncem roku se tato skupina partnerů definitivně uzavře na počtu 7 000.

"Řekli jsme si, že tuto možnost chceme dát i českému trhu. WEXO od první myšlenky myslelo na český trh. Pocházíme sice ze Slovenska a CRYPTON DIGITAL je slovenská společnost, ale WEXO produktově od začátku zastřešuje naše česká společnost. Česká republika je pro WEXO brána ze Slovenska”, vysvětlil Milan Božik z CRYPTON DIGITAL.

Společnost zahajuje aktivity i v Maďarsku a Polsku. Původně se inovativní tým ze Slovenska věnoval kryptoměnám jako investici, s čímž stále pomáhá svým klientům, naopak WEXO má za cíl umožnit každému neomezené využívání kryptoměn v běžném životě.

Produktově služby projektu aktuálně zastřešuje česká partnerská společnost UPDN ONE s bohatými zkušenosti na finančním trhu.


 
  

- Inzerce -

Česká IT společnost ALEF posiluje v Rumunsku partnerství s F5

ALEFČeská společnost ALEF, jeden z největších dodavatelů informačních technologií v České republice a na několika dalších evropských trzích, se stala distributorem společnosti F5 a jejích bezpečnostních řešení pro Rumunsko. Posiluje se tak více než devítiletý vztah mezi oběma firmami na Slovensku, v Maďarsku a České republice.

  

- Inzerce -

Žádný systém sám o sobě nic nevyřeší

IT Systems 4/2021V aktuálním vydání IT Systems opět najdete spoustu novinek ze světa informačních technologií a inspirace, jak je využít pro rozvoj vaší firmy nebo organizace. Mapujeme aktuální trendy v digitalizaci stavebnictví, vybavení pro kontaktní centra a service desky. Věnujeme se řízení práce na dálku a onboardingu zaměstnanců v době covidu, řízení projektů a hybridnímu cloudu. Významným tématem je jako vždy zajištění kybernetické bezpečnosti – konkrétně zabezpečení ICS, důsledky kauzy Exchange, DDoS útoky a bezpečnost mobilních zařízení.

Helios
- inzerce -