facebook
Aktuality -> Podnikové aplikace a služby - 15. 4. 2020 - Ing. Lukáš Grásgruber

Konica Minolta uvádí na trh řešení pro správu dokumentů KM Flows

Konica MinoltaKonica Minolta představila vlastní softwarové řešení pro správu dokumentů. Na český trh jej uvádí pod názvem KM Flows a cílí s ním především na digitalizaci malých a středních firem (SMB). Jednou z hlavních výhod, které Konica Minolta prezentuje u svého nového řešení, je totiž zjednodušení a zkrácení doby, kterou její zákazníci dříve potřebovali k zavedení digitalizačních služeb, což je u SMB firem zásadní pro jakéhokoli IT řešení .„Konica Minolta dodává služby spojené s digitalizací dokumentů více než pět let a za tu dobu jsme provedli stovky zákaznických analýz. Přišli jsme na to, že v případě segmentu SMB jsou požadavky a potřeby velmi podobné. Vyvinuli jsme proto řešení postavené na univerzálních šablonách a předdefinovaných procesech se všemi nejčastěji požadovanými funkcemi. Rozsáhlé zákaznické analýzy tak už v případě KM Flows nejsou zapotřebí a instalace je podstatně jednodušší,“ vysvětlil Petr Atanasčev, ředitel produktového marketingu Konica Minolta Business Solutions Czech.

KM Flows je balíček softwarových produktů, který se skládá z nástroje pro digitalizaci dokumentů FlowCap a úložiště FlowDoc. Ty jsou na sobě navzájem nezávislé, ale mohou se doplňovat. FlowCap umožňuje pomocí multifunkčních zařízení Konica Minolta či jednoduché mobilní aplikace převádět papírové dokumenty do elektronicky editovatelné podoby. Zpracované dokumenty pak mohou být uloženy v navazujícím systému FlowDoc nebo v jakémkoli jiném digitálním úložišti, jako jsou síťové disky, e-maily nebo cloudová řešení.

FlowDoc slouží k ukládání dokumentů a podporuje i týmovou práci uživatelů. Těm dává možnost komentování, potvrzování i tzv. verzování dokumentů a jejich následné schvalování v podobě řízené dokumentace, a to i na mobilních zařízeních. „FlowDoc rovněž nabízí již přednastavené typické procesy pro schvalování faktur a archivaci faktur vydaných. Dále obsahuje inteligentní úložiště smluv a agendu pro evidenci došlé pošty, včetně napojení na datové schránky. Tyto agendy pak lze ve FlowDoc důvěryhodně archivovat nebo využít proces pro jejich elektronickou skartaci,“ dodává Petr Atanasčev.

Řešení KM Flows je nezávislé na firemním IT prostředí, může být nasazeno na stávající infrastruktuře nebo jej lze využít v podobě kompletní cloudové služby. Podle výrobce se KM Flows také snadno integruje do okolních systémů, protože je kompatibilní s dalšími softwarovými nástroji a k napojení využívá standardy, které jsou podporovány naprostou většinou podnikových systémů.


 
  

- Inzerce -

Význam automatizace a digitalizace v post-pandemickém světě

IT Systems 6/2020V aktuálním vydání IT Systems se věnujeme především roli digitálních technologií v post-pandemickém světě. Zatímco se život postupně vrací do normálu, podniky se musí pustit do sanace škod a začít revitalizovat své provozy a procesy. Pandemie připravila pro mnohé firmy intenzivní zatěžkávací zkoušku. Současně ale jasně ukázala, čemu by podniky měly věnovat pozornost, aby svou provozuschopnost zabezpečily i do budoucnosti.

  

- Inzerce -

Na dokumenty se musí chytře

Po staru to jde taky, ale …


OnlioV civilizovaném světě bychom jen stěží našli organizaci, která by nepracovala s dokumenty. S interními i s nezbytnými pro komunikaci s okolím. Navíc také platí, že množství zpracovávaných dokumentů neustále roste.