facebook
Aktuality -> Analýzy - 26. 2. 2019 10:24

Internet věcí se stává důležitou součástí byznysu

IoTZ mezinárodního průzkumu společnosti Vodafone IoT Barometr 2019, kterého se účastnilo 1 758 firem, vyplynulo, že internetu věcí firmy mu věří, investují do něj a také s jeho pomocí generují zisk. Internet věcí využívá více než třetina z dotazovaných a téměř všichni (95 %) spatřují investici do této technologie jako přínosnou. Pozitivní dopad vidí i firmy v Česku.Společnosti, které jsou s implementací IoT nejdále, zaznamenávají největší návratnost investic. Vysoké výnosy ve studii deklarovalo osmdesát sedm procent. Případy využití IoT se liší od unikátních exoskeletonů používaných v rehabilitaci až po chytré pneumatiky v automobilovém průmyslu, ovšem pozitivní dopady technologie internetu věcí vnímají podniky bez ohledu na velikost a sektor, v jakém působí.

„V dnešním digitálním světě je internet věcí klíčem podnikatelského úspěchu. A vnímají to i téměř tři čtvrtiny dotazovaných, kteří si digitální transformaci bez IoT nedokáží vůbec představit,“ uvedl Stefano Gastaut, výkonný ředitel Vodafonu pro IoT.


 
Atos
  

- Inzerce -

Ransomware, hybridní spisy, docházkové systémy a text mining

IT Systems 3/2020Březnové vydání IT Systems jsme připravovali v situaci, kdy je prakticky celý svět zasažen pandemií nového koronaviru. Ať bude další vývoj pandemie jakýkoli, je zřejmé, že nás koronavir zastihl v mnoha ohledech nepřipravené. Podobně nepřipravení jsme ovšem často i proti virům v kybernetické podobě. I proto jsme jako téma na obálku aktuálního vydání zvolili ransomware, tedy vir, který představuje vážnou hrozbu pro informační systémy, na nichž jsme stále více závislí.

  

- Inzerce -

S obrovským nárůstem dat by mohla pomoci umělá inteligence

LenovoO chytrých technologiích, IoT zařízeních a umělé inteligenci (AI) slýcháme poměrně často v nejrůznějších souvislostech. Pomalu ale jistě pronikají nejen do našich soukromých životů, ale také do fungování ve firmách. Málo se už ale mluví o jejich počtech a také o množství dat, která tato zařízení produkují. Obě hodnoty přitom neustále rostou.