facebook
Aktuality -> Analýzy - 26. 2. 2019 10:24

Internet věcí se stává důležitou součástí byznysu

IoTZ mezinárodního průzkumu společnosti Vodafone IoT Barometr 2019, kterého se účastnilo 1 758 firem, vyplynulo, že internetu věcí firmy mu věří, investují do něj a také s jeho pomocí generují zisk. Internet věcí využívá více než třetina z dotazovaných a téměř všichni (95 %) spatřují investici do této technologie jako přínosnou. Pozitivní dopad vidí i firmy v Česku.Společnosti, které jsou s implementací IoT nejdále, zaznamenávají největší návratnost investic. Vysoké výnosy ve studii deklarovalo osmdesát sedm procent. Případy využití IoT se liší od unikátních exoskeletonů používaných v rehabilitaci až po chytré pneumatiky v automobilovém průmyslu, ovšem pozitivní dopady technologie internetu věcí vnímají podniky bez ohledu na velikost a sektor, v jakém působí.

„V dnešním digitálním světě je internet věcí klíčem podnikatelského úspěchu. A vnímají to i téměř tři čtvrtiny dotazovaných, kteří si digitální transformaci bez IoT nedokáží vůbec představit,“ uvedl Stefano Gastaut, výkonný ředitel Vodafonu pro IoT.


 
  

- Inzerce -

Výhody DMS v kostce

OnlioDokumenty zatím stále vládnou světu. Elektronické i tradiční papírové a v rámci jejich zpracování je nutné pamatovat na širokou škálu pravidel i požadavků. Digitální forma sice ještě nemusí znamenat výhru sama o sobě, nicméně díky možnostem tzv. DMS systémů (Document Management System) je zpracování elektronických dokumentů výrazně snadnější. Může jít o čistě komerční uzavřený produkt nebo o řešení využívající open source technologie – jako je například DMS eDoCat, který společnost Onlio postavila na platformě Alfresco Community Edition.