facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Komunikace a sítě - 13. 9. 2007

IBM uvádí řešení jednotné komunikace

Lotus_Sametime_737.jpgNa konferenci VoiceCon 2007 představila společnost IBM další fázi své strategie pro jednotnou komunikaci a spolupráci (UC2). Rozšířila aplikaci IBM Lotus Sametime na produktovou řadu, jež zahrnuje i nový software pro integraci telefonie. Nová aplikace Lotus Sametime Unified Telephony zprostředkuje telefonní komunikaci přímo z podnikových aplikací, které lidé používají nejčastěji. Aplikace, založená zčásti na prvcích technologie Siemens OpenScape, umožní spravovat komunikaci napříč různými telefonními systémy a přistupovat k telefonním funkcím prakticky z jakékoli podnikové aplikace.

S produktem Lotus Sametime Unified Telephony budou uživatelé moci:

  • Spravovat příchozí hovory – Příchozí hovor otevře upozornění na pracovní ploše uživatele s možnostmi zpracování hovoru. Uživatelé si mohou hovor odeslat na jiné zařízení, například mobil, do hlasové schránky, nebo hovor vyřídit v počítači jako VoIP (hlas přes IP). Kromě toho si uživatelé mohou nastavit pravidla, jak chtějí hovory vyřizovat podle svého stavu.
  • Vidět, kdo je k dispozici pro komunikaci a jaký komunikační prostředek může daný uživatel použít – Kromě stavu přítomnosti pro posílání rychlých zpráv mohou uživatelé v seznamu kontaktů aplikace Lotus Sametime vidět, zda je určitý kontakt k dispozici na telefonu.
  • Rychleji se spojit s kolegy – Uživatelé si mohou z počítače udělat softwarový telefon, jehož prostřednictvím mohou přímo volat a hovořit s osobami ze seznamu kontaktů. Navíc mohou několika klepnutími myši vybrat jednotlivce, s nimiž chtějí sestavit konferenční hovor přes VoIP i jakýkoli běžný telefon.
  • Propojit se s různým back-end a staršími systémy – Lotus Sametime Unified Telephony bude fungovat ve smíšeném prostředí s různými podnikovými telefonními systémy. Díky tomu budou firmy moci poskytnout svým uživatelům společný vzhled a chování bez ohledu na použité back-end systémy.

 
  

- PR -

Pět způsobů, jak AI změní náš svět k nepoznání

AI_analyzuje_data-PR.jpegUmělá inteligence (AI) a strojové učení (ML) přináší už více než 10 let podnikům i výzkumníkům stále možnosti. Ať už jde o využití prediktivní analýzy k předvídání údržby zařízení, nástroje počítačového vidění, které dávají oči robotům na automatických montážních linkách, nebo digitální dvojčata sloužící k simulaci fungování továren, měst, a dokonce i celých ekonomik, seznam aplikací poháněných AI je dlouhý a stále se prodlužuje.

  

- PR -

Modernizace IS je příležitost přehodnotit způsob práce

IT Systems 4/2025V aktuálním vydání IT Systems bych chtěl upozornit především na přílohu věnovanou kybernetické bezpečnosti. Jde o problematiku, které se věnujeme prakticky v každém vydání. Neustále se totiž vyvíjí a rozšiřuje. Tematická příloha Cyber Security je příležitostí podívat se podrobněji, jakým kybernetickým hrozbám dnes musíme čelit a jak se před nimi můžeme chránit. Kromě kybernetické bezpečnosti jsme se zaměřili také na digitalizaci průmyslu.