facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Podnikové aplikace a služby - 26. 10. 2023 - Ing. Lukáš Grásgruber

GFI LanGuard umí vzdálené skenování zranitelností

Společnost GFI Software před­stavila vylepšení svého řešení GFI LanGuard, jehož součástí je nově WAN Agent, což je funk­čnost umožňující vzdálené ske­nování zranitelností u zákazníků. Novinka přispívá k optimalizaci procesů v oblasti hodnocení zranitelností a strategie patch managementu. Po nedávném uvedení GFI LanGuard ve verzi MSP se jedná o další rozšíření možnosti využití tohoto bezpečnostního nástroje.



WAN Agent řeší potřebu skenování vzdálených uživatelů bez nutnosti VPN sítě. Funkčnost nabízí možnost identifikovat a vyřešit zranitelnosti napříč distribuovanou architekturou z centralizovaného rozhraní. WAN agent se vyznačuje jen minimálními požadavky na zdroje. V současné době je nová verze GFI LanGuard s funkcí WAN agent ve veřejné beta verzi.

„GFI LanGuard WAN Agent významně zjednodušuje a zefektivňuje skenování zranitelností v distribuovaných prostředích,“ řekl Jozef Kačala, Vicepresident of Global Sales Engineering ve společnosti GFI Software. „Instaluje se na každý vzdálený počítač, který je potřeba skenovat a aktualizovat, s využitím konzole GFI LanGuard. WAN agent a konzole přitom komunikují zabezpečeně prostřednictvím platformy AWS k zasílání či přijímání příkazů ke skenování a patchování. V současné době je agent veřejně k dispozici pro testování beta verze.“

GFI LanGuard je řešení s celou řadou bezpečnostních funkcí včetně hodnocení zranitelností, identifikace chybějících aktualizací, instala­cí potřebných záplat, softwarového a hardwarového auditu a celko­vé­ho auditu kybernetického zabezpečení. Jeho MSP verze poskytuje MSP poskytovatelům možnost dodávat zákazníkům služby skenování firemních sítí v modelu „Pay-Per-Scan“, tedy platby za jednotlivé skeny, aniž by si tito zákazníci museli pořizovat celé řešení.


 
  

- PR -

Umělá inteligence už není pro české firmy tabu

IT Systems 5/2025V aktuálním vydání IT Systems je opět hlavním tématem umělá inteligence, která v českých firmách stále více nachází uplatnění. Potvrzují to i závěry reportu Digitalizace podniků, který vydala společnost Asseco Solutions. Jiří Hub, CEO Asseco Solutions, jej shrnul slovy, že české podniky se opřely do digitalizace a umělá inteligence už pro ně není tabu. Stále ovšem mají co objevovat, protože ze studie společnosti McKinsey vyplývá, že potenciál AI zatím využívá jen zlomek firem a její implementaci v Česku táhnou především sektory bankovnictví, pojišťovnictví a e-commerce.

  

- PR -

11 reálných příběhů IT manažerů:

Jak zvládli SaaS, kyberbezpečnost i automatizaci


AID2025IT manažeři napříč organizacemi dnes řeší podobné výzvy: jak zvládnout přechod na SaaS, zvýšit úroveň kyberbezpečnosti, automatizovat procesy a mít přehled o IT majetku, aniž by museli zavádět složité postupy. Zajímá vás, jak to v praxi zvládají ostatní?