facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 14. 1. 2021 - Ing. Lukáš Grásgruber

Důvěryhodná veřejná správa

Robert PifflDůvěryhodná veřejná správa je tématem první letošní online konference Exponetu, která proběhne již 26. ledna. Trojice odborných řečníků se bude v rámci této konference podrobně a věcně věnovat dopadům novely vyhlášky č. 317/2014 Sb. a systémům spisových služeb jako významným informačním systémům dle ZoKB. Věnovat se budou také evidenci dokumentů veřejnoprávních původců, očekávanému vývoji legislativy včetně nově plánovaných povinností pro veřejnoprávní původce, změnám Národního standardu a atestaci systémů eSSL.Úvodního příspěvku akce se ujme Document Management Expert Robert Piffl. Hovořit bude o nejvíce problematické části evidence dokumentů veřejnoprávních původců - o samostatných evidencích a agendových informačních systémech včetně jejich vazeb na eSSL. Ve svém příspěvku se též zaměří na nejčastější chyby a ukáže jak je nejefektivněji odstranit. Samostatná část prezentace bude věnována očekávanému vývoji legislativy včetně nově plánovaných povinností pro veřejnoprávní původce v souvislosti se zrychlením digitalizace a oběhu elektronických dokumentů napříč organizacemi.

Zařazení systémů spisových služeb mezi významné informační systémy dle zákona o Kybernetické bezpečnosti přináší novela vyhlášky č. 317/2014 Sb.. Určitě nevynechejte přednášku Presidenta Institutu pro správu dokumentů a Architekta kybernetické bezpečnosti MZ ČR v jedné osobě - pana Tomáše Bezoušky. S ohledem na rozsah dopadů na veřejnoprávní původce provozující systémy elektronických spisových služeb vás autor ve své prezentaci seznámí s doporučovaným postupem, jak se na tuto zcela zásadní změnu řádně a včas připravit.

Třetím na programu je příspěvek archiváře Národního archivu Miroslava Kunta. Těšit se můžete na seznámení s plánovanými a očekávanými změnami Národního standardu s ohledem na vývoj legislativy a potřeby veřejnoprávních původců. Samostatná část výkladu bude věnována možným úpravám Národního standardu v souvislosti s očekávanou povinností atestace systémů eSSL.

Celá online akce bude zakončena diskuzí, které se zúčastní všichni přednášející.

Podrobný program a registrace na https://eurad.konference.cz/


 
  

- Inzerce -

Česká IT společnost ALEF posiluje v Rumunsku partnerství s F5

ALEFČeská společnost ALEF, jeden z největších dodavatelů informačních technologií v České republice a na několika dalších evropských trzích, se stala distributorem společnosti F5 a jejích bezpečnostních řešení pro Rumunsko. Posiluje se tak více než devítiletý vztah mezi oběma firmami na Slovensku, v Maďarsku a České republice.

  

- Inzerce -

Žádný systém sám o sobě nic nevyřeší

IT Systems 4/2021V aktuálním vydání IT Systems opět najdete spoustu novinek ze světa informačních technologií a inspirace, jak je využít pro rozvoj vaší firmy nebo organizace. Mapujeme aktuální trendy v digitalizaci stavebnictví, vybavení pro kontaktní centra a service desky. Věnujeme se řízení práce na dálku a onboardingu zaměstnanců v době covidu, řízení projektů a hybridnímu cloudu. Významným tématem je jako vždy zajištění kybernetické bezpečnosti – konkrétně zabezpečení ICS, důsledky kauzy Exchange, DDoS útoky a bezpečnost mobilních zařízení.

Helios
- inzerce -