Aktuality -> IT Projekty - 10. 7. 2012

Digitalizace Archivu města Brna

Společnost ICZ dokončila realizaci projektu Digitalizace Archivu města Brna. Projekt byl spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj. Existenčně ohrožené dokumenty z Archivu města Brna se dočkají své záchrany v podobě postupné digitalizace a dlouhodobého důvěryhodného uložení. Umožňuje to projekt realizovaný společností ICZ, která zajistila dodávku dlouhodobého elektronického archivu na bázi produktu ICZ DESA, archivního úložiště, webového portálu a také digitalizační linky. Jako první budou do elektronické podoby v následujících dvou letech převedeny dokumenty sčítání lidu, které patří k nejužívanějším archivním fondům. Archiválie, nazývané jako sčítací archy, obsahují jedinečné informace o osobách, které v městě Brně, jeho předměstích a připojených obcích žily.



Navazujícím krokem na digitalizaci dokumentů bude jejich zpřístupnění badatelům i široké veřejnosti. Ti si budou moci sčítací archy prohlédnout přes internet prostřednictvím webové aplikace zřejmě od počátku příštího roku, kdy bude elektronizována první várka dokumentů.

 

Společnost ICZ projekt Digitalizace Archivu města Brna realizovala ve spolupráci s firmou 3S.cz.


 
  

- PR -

AI má pracovat s vámi, ne místo vás

Jak začít s robotizací kanceláře?


Kolik peněz vaši firmu každý měsíc stojí ruční přepisování dat? Ceny, PDFka, tabulky, faktury, data v různých formátech – rutina bez přidané hodnoty, často vnímaná jako nutné zlo, která spolyká desítky hodin lidského času a vytváří dvojí náklad: přímé mzdové výdaje i ztrátu prostoru pro práci s vyšší přidanou hodnotou. Možná už víte, že tato opakující se zátěž brzdí výkon, snižuje motivaci a omezuje růst. A možná také tušíte, že díky rozvoji AI ji lze efektivně automatizovat. Otázka tak často není „zda“, ale „jak a kde začít“, aby se řešení skutečně vyplatilo.

  

- PR -

Umělá inteligence mění firemní tisk

HP přenáší AI z experimentu do každodenního provozu podniků


Firemní tisk dlouhodobě patří mezi technologické oblasti, které se vyvíjejí spíše evolučně než revolučně. S nástupem umělé inteligence se však tento segment dostává do nové fáze. HP už v roce 2024 představila platformu HP Print AI jako rámec pro inteligentní tiskové a skenovací funkce a postupně ji rozšiřuje o další schopnosti. Na letošním CES pak HP ukázala především praktickou integraci generativní AI do kancelářských zařízení prostřednictvím funkcí navázaných na Microsoft 365 Copilot, které míří na produktivitu a práci s dokumenty přímo na multifunkcích.