facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Komunikace a sítě - 26. 10. 2010

Deutsche Telekom nasadí technologii LTE

v pásmu „digitální dividendy“

Společnost Deutsche Telekom AG spustí v Německu služby v rámci technologie Long Term Evolution (LTE) ještě v tomto roce, čímž rozšíří vyspělé mobilní vysokorychlostní služby do venkovských oblastí s nedostatečným přístupem. Uvedení sítě do provozu mohlo být zahájeno po dokončení aukce spektra „digitální dividendy“, která skončila 20. května 2010. Deutsche Telekom vybral společnost Nokia Siemens Networks jako jednoho ze svých dodavatelů hardwaru, softwaru a služeb potřebných pro výstavbu a údržbu rádiové sítě LTE po celém Německu. Navíc operátor vybral společnost Nokia Siemens Networks jako svého budoucího globálního dodavatele technologie LTE.



Pro služby LTE bude Deutsche Telekom používat frekvenční pásmo „digitální dividendy“ 800 MHz, tj. rádiové spektrum původně využívané analogovými televizory, jež bylo uvolněno digitalizací televizního vysílání. Díky jeho dosahu je toto spektrum nejvhodnější pro pokrytí venkovských oblastí mobilním vysokorychlostním internetem.

 

Hlavní částí obchodu v Německu je široké portfolio služeb nutných k uvedení sítě do provozu. Společnost Nokia Siemens Networks se mimo jiné soustředí na plánování a optimalizaci sítě LTE tak, aby byla zajištěna kvalita a pokrytí požadované pro expanzi Deutsche Telekom do venkovských oblastí. Samozřejmě zajistí implementaci a údržbu v rámci celého projektu, aby bylo LTE sít rychle spuštěna bez přerušení stávajících služeb založených na 2G a 3G. V první fázi byla výstavba zahájena ve venkovských oblastech, které nebyly dosud pokryty žádným přístupem k rychlému internetovému připojení. Společnost Nokia Siemens Networks dodává svoje řešení Single RAN spolu s funkcionalitou Self Organizing Network (SON), založené na energeticky nenáročné základnové stanici Flexi Multiradio Base Station a softwaru pro síťovou správu a optimalizaci NetAct. Společnost Nokia Siemens Networks dále pro Deutsche Telekom rozšíří stávající platformu pro správu dat o zákaznících, řešením pro sjednocení pohledu na všechna data, která se zákazníky souvisí.

 

Technologie LTE využívá pro všechny svoje ultra rychlé přenosy dat tzy. Flat síťovou architekturu založenou na internetovém protokolu. Speciální řešení IP zabezpečení a certifikace základnových stanic prostřednictvím infrastruktury PKI (Public Key Infrastructure) zaručují bezpečnost sítě a zachování diskrétnosti dat přenášených zákazníky. Deutsche Telekom svěřil společnosti Nokia Siemens Networks spolu s jejich prověřenými partnery Juniper Networks a Insta DefSec zajištění nejvyšší možné bezpečnosti své LTE sítě již od počátku projektu.


 
  

- PR -

Modernizace IS je příležitost přehodnotit způsob práce

IT Systems 4/2025V aktuálním vydání IT Systems bych chtěl upozornit především na přílohu věnovanou kybernetické bezpečnosti. Jde o problematiku, které se věnujeme prakticky v každém vydání. Neustále se totiž vyvíjí a rozšiřuje. Tematická příloha Cyber Security je příležitostí podívat se podrobněji, jakým kybernetickým hrozbám dnes musíme čelit a jak se před nimi můžeme chránit. Kromě kybernetické bezpečnosti jsme se zaměřili také na digitalizaci průmyslu.

  

- PR -

Pět způsobů, jak AI změní náš svět k nepoznání

AI_analyzuje_data-PR.jpegUmělá inteligence (AI) a strojové učení (ML) přináší už více než 10 let podnikům i výzkumníkům stále možnosti. Ať už jde o využití prediktivní analýzy k předvídání údržby zařízení, nástroje počítačového vidění, které dávají oči robotům na automatických montážních linkách, nebo digitální dvojčata sloužící k simulaci fungování továren, měst, a dokonce i celých ekonomik, seznam aplikací poháněných AI je dlouhý a stále se prodlužuje.