Aktuality -> IT Projekty - 10. 5. 2011

CTS pro Slovenskou spořitelnu

Cleverlance nasadila řešení pro investiční bankéře

Společnost Cleverlance Enterprise Solutions nasadila produkt CTS (Clever Trading Solution) ve Slovenské spořitelně, které tak od dubna pokrývá veškeré funkcionality v oblasti obchodování s cennými papíry na Burze cenných papírů v Bratislavě. CTS pomůže Slovenské spořitelně uspořit náklady na provoz a umožní efektivní rozvoj oblasti investičního bankovnictví společně s dalšími bankami Erste Bank Group. Součástí řešení je implementace rozhraní na slovenský Centrální depozitář cenných papírů, přizpůsobený platným požadavkům slovenské legislativy. Díky nasazení bylo CTS rozšířeno i o internetové rozhraní, umožňující zadávaní pokynů a správu klientů z poboček.



CTS je zaměřeno na obchodníky v oblasti cenných papírů na tuzemských i zahraničních kapitálových trzích. Součástí řešení je kompletní systém pro správu backoffice obchodníka (custody services). Díky projektu ve Slovenské spořitelně doznalo mnoha změn a rozšíření, které jej posouvají mezi řešení komplexně pokrývající problematiku obchodování na kapitálových trzích.

 
  

- PR -

MSP služby N-able chrání KOVHRON

před kybernetickými riziky


Společnost KOVHRON je strojírenská firma ze Slovenska, která působí na trhu již více než 23 let. Specializuje se na výrobu různých plechových komponent pro široké spektrum odvětví. Její výrobky nacházejí uplatnění například v elektrotechnickém průmyslu, ve fotovoltaice, při výrobě rozvaděčů, startérů nebo ohřívačů kapalin. 

  

- PR -

Konec pálení tokenů, trh tlačí na návratnost

BIQ Group spouští AI hub a jeho tým letos rozšíří na dvojnásobek


Slabý datový základ je příčinou pomalého růstu a nízké efektivity firem, a to navzdory implementaci AI. To má zásadní vliv i na návratnost AI projektů, podle studie State of AI in Business od MIT jich přitom selže až 95 %. Technologická skupina BIQ Group reaguje na tento stav spuštěním AI hubu, který pomáhá stavět datový základ a zavádět umělou inteligenci napříč organizací. K tomu využívá zaběhnuté ekosystémy Microsoft, SAP, Kentico či Atlassian. Tým nyní čítá 11 lidí a letos plánuje vyrůst na dvojnásobek. Aktuálně se podílí na projektech pro společnosti DPD SK, Veacom či GTS Alive.