facebook

Blíží se uvedení nové verze systému QTS pro zařízení QNAP

QTS 4.4.1Společnost QNAP Systems uvedla třetí betaverzi svého systému QTS 4.4.1, který využívají všechna NAS zařízení značky QNAP, a vyzvala uživatele, aby se zapojili do finálního otestování nové verze, která přinese hned několik zajímavých novinek zejména pro lepší integraci s cloudovými úložišti. Ve verzi QTS 4.4.1 se totiž objeví dlouho očekávaná aplikace VJBOD Cloud a služba CacheMount pro velmi rychlý přístup k datům v cloudu.V nové verzi QTS 4.4.1 se objeví očekávaná aplikace VJBOD Cloud, která umožňuje v NAS zařízeních QNAP namapovat cloudový úložný prostor jako blokové cloudové svazky, a poskytuje tak bezpečnou a škálovatelnou metodu pro ukládání dat nebo provádění bezpečných záloh. VJBOD Cloud nyní podporuje deset služeb v oblasti cloudových objektových úložišť (včetně Amazon S3, Google Cloud a MS Azure). Podpora lokální cache přitom zajišťuje k datům dostatečně rychlý přístup. Uživatelé mohou vytvářet a centrálně spravovat svazky VJBOD Cloud v části systému nazvané Úložiště a snímky a používat přitom Monitor prostředků pro monitorování svazků VJBOD.

Nová verze QTS 4.4.1 obsahuje také novou službu CacheMount, která umožňuje pro připojené cloudové úložiště ukládání do lokální cache, ale využitelná je i jako cache pro multimediální aplikace. CacheMount není úplnou novinkou, protože nahrazuje funkci Dálkové připojení v aplikaci File Station a Connect to Cloud Drive. Novou službu CacheMount si musí uživatelé nainstalovat v App Center.

Mezi další novinky a vylepšení v QTS 4.4.1 patří také:

  • Multimedia Console, která sjednocuje všechny multimediální aplikace QTS do jednoho nástroje, a umožňuje tak jednodušší a centralizovanou správu multimediálních aplikací. Multimedia Console také umožňuje využití zmíněné služby CacheMount.
  • File Station nově umožňuje uživatelům zobrazovat náhled a přímo upravovat soubory Word, Excel a PowerPoint uložené v NAS online.

QTS

 
Časopis IT Systems / Odborná příloha Kalendář akcí
Pomáháme firmám růst
RSS kanál