facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Analýzy - 17. 6. 2013

Sociální sítě v práci

Společnost Microsoft zveřejnila průzkum, který ukazuje, že podle mínění již téměř 40 % firemních zaměstnanců pracujících v Evropě pomáhají nástroje sociální komunikace zvyšovat jejich produktivitu. Současně 27 % dotázaných cítí, že jejich firmy hodnotu těchto nástrojů spíše podceňují a často i zakazují jejich využívání. Nejčastějšími důvody těchto restrikcí byla obava o bezpečnost (65 %) a ztráta produktivity (58 %). Průzkum, který realizoval Microsoft ve spolupráci se společností Ipsos na vzorku 4 787 zaměstnanců napříč Evropou, dále zjistil, že více než 37 % zaměstnanců cítí, že v rámci jejich firmy se nedostatečně spolupracuje a zavedení nástrojů sociální komunikace by mohlo napomoci lepší týmové spolupráci. Dvě třetiny evropských pracovníků pak nástrojů sociální komunikace využívá především pro komunikaci s kolegy, přičemž 18 % zaměstnanců by bylo ochotno do těchto nástrojů investovat své vlastní finanční prostředky, aby zvýšili svou pracovní efektivitu.



Lokální zjištění z průzkumu pořízeného společností Ipsos ukázala, že v Česku jsou na rozdíl od mnoha jiných zemí využívány odběry novinek a hojné je také využívání instant messagingu a videokonferencí. Nejvíce využívané nástroje sociální komunikace jsou rovněž těmi, které firmy nejvíce podporují a které jsou dle zaměstnanců užitečné. Na druhou stranu je v Česku velice často zakázáno užívání externích sociálních sítí, mikroblogovacích služeb i interních sociálních sítí.

 

Hlavní zjištění průzkumu v České republice:

  • Více než 60 % českých respondentů uvedlo, že jsou nástroje sociální komunikace zakázány z důvodů jako ztráta produktivity a obavy z nedostatečné bezpečnosti.
  • Zatímco 40 % dotázaných je přesvědčeno, že tyto nástroje jejich produktivitu naopak zvyšují, 10 % zaměstnanců uvádí, že tyto služby způsobují, že jsou v práci méně produktivní.
  • Jedna třetina dotázaných zaměstnanců českých firem souhlasí, že nástroje sociální komunikace zlepšily spolupráci na pracovišti a že by svou práci vykonávali lépe, pokud by vedení více podpořilo užívání těchto nástrojů.
  • Pouhá čtvrtina si myslí, že jejich firma správně chápe důležitost rozhodnutí poskytnout tyto nástroje svým zaměstnancům.

 
  

- PR -

Jak zajistit vzornou docházku u zaměstnanců v terénu?

Díky digitalizované evidenci do­cház­ky, která snižuje admi­ni­stra­tiv­ní zátěž personalistů a eliminuje nepoctivé praktiky zaměstnanců, můžete ušetřit až statisíce korun ročně. Pozdní příchody, dřívější odchody, půjčování kartiček nebo čipů, falešné přesčasy nebo evidence příchodu či odchodu na nesprávném místě — to vše se negativně projeví na výši vašich mzdových nákladů.

  

- PR -

Pět způsobů, jak AI změní náš svět k nepoznání

AI_analyzuje_data-PR.jpegUmělá inteligence (AI) a strojové učení (ML) přináší už více než 10 let podnikům i výzkumníkům stále možnosti. Ať už jde o využití prediktivní analýzy k předvídání údržby zařízení, nástroje počítačového vidění, které dávají oči robotům na automatických montážních linkách, nebo digitální dvojčata sloužící k simulaci fungování továren, měst, a dokonce i celých ekonomik, seznam aplikací poháněných AI je dlouhý a stále se prodlužuje.