facebook LinkedIN LinkedIN - follow

Nová verze Oracle Solaris

rozšiřuje funkce cloud computingu

Společnost Oracle uvedla novou verzi operačního systému Oracle Solaris 11.1 , která přináší více než 300 vylepšení týkajících se výkonu i funkčnosti. Zákazníci Nejnovější verze plně podporuje cloud computing, zákazníci tak mohou s její pomocí vytvářet vysoce škálovatelné cloudy vhodné pro podnikové nasazení, ať už mají podobu IaaS (infrastruktura jako služba), PaaS (platforma jako služba) nebo SaaS (software jako služba). Hardwarovým základem těchto cloudů mohou být servery i předpřipravené, jako celek navržené systémy založené na procesorech SPARC nebo x86.Součástí nové verze systému Oracle Solaris jsou funkce podporující infrastrukturu cloudu. Vestavěna je podpora virtualizace na úrovni operačního systému, sítí i úložných prostředí. Vylepšen byl výkon systému, pokud je nasazen ve virtualizovaném prostředí na serveru Oracle VM Server for SPARC nebo Oracle VM Server for x86. Poprvé v produktech tohoto typu je podporován nový otevřený standard, souborový systém FedFS (Federated File System), který poskytuje jednotný jmenný prostor na úrovni cloudu. Rozšířena je rovněž podpora pro softwarově definované sítě. Zóny Oracle Solaris Zone poskytují v novém systému více než 4krát vyšší výkon. Automatické sdílení úložišť umožňuje snadný přesun zón mezi systémy.

 

Klíčovou vlastností nového systému je extrémní dostupnost podnikových aplikací včetně těch kritických, navíc ve vysoce zabezpečeném prostředí. Obnova po havárii (disaster recovery) může probíhat i mezi geograficky oddělenými datovými centry, což zajišťuje replikace pomocí zařízení Oracle Sun ZFS Storage Appliance.

 

Významnou součástí systému je nástroj pro správu Oracle Enterprise Manager Ops Center, který umožňuje komplexní řízení hardwaru, operačních systémů i virtualizovaných prostředí na úrovni celé společnosti. Zákazníci mohou tento nástroj získat bez dodatečných nákladů.

 

Systém Oracle Solaris 11 garantuje kompatibilitu s předchozí verzí na úrovni binárního kódu. Upgrade je díky tomu snadný a bezproblémový, nijak neovlivní funkčnost aplikací.


 
  

- Inzerce -

Žádný systém sám o sobě nic nevyřeší

IT Systems 4/2021V aktuálním vydání IT Systems opět najdete spoustu novinek ze světa informačních technologií a inspirace, jak je využít pro rozvoj vaší firmy nebo organizace. Mapujeme aktuální trendy v digitalizaci stavebnictví, vybavení pro kontaktní centra a service desky. Věnujeme se řízení práce na dálku a onboardingu zaměstnanců v době covidu, řízení projektů a hybridnímu cloudu. Významným tématem je jako vždy zajištění kybernetické bezpečnosti – konkrétně zabezpečení ICS, důsledky kauzy Exchange, DDoS útoky a bezpečnost mobilních zařízení.

  

- Inzerce -

Creo Parametric – představení klíčových funkcí

Porovnejte je s vaším CAD řešením


Creo Parametric je jedním z nejpropracovanějších CAD řešení, která využívají nejúspěšnější firmy po celém světě. Autorem tohoto řešení je firma PTC, která již desítky let udává trendy ve vývoji a směřování CAD technologií. V následujících řádcích se vám pokusím představit některé klíčové funkce, které jsou součástí balíku Creo Design Essentials.

Helios
- inzerce -