facebook LinkedIN LinkedIN - follow

Algotech otevírá Centrum sdílených služeb

cloud.jpgSpolečnost Algotech tento týden odkryla detaily Centra sdílených služeb, které otevírá příští týden v Libčicích nad Vltavou. Datové centrum s úrovní TIER III bude zákazníkům poskytovat především cloudové služby, s důrazem na podnikové aplikace typu SaaS. Podle zástupců Algotechu půjde z pohledu aplikací o nejkomplexnější Centrum sdílených služeb v regionu CEE.

„Společnost Algotech je dlouhodobým partnerem předních světových výrobců hardware i software,“ uvedl František Zeman, generální ředitel společnosti Algotech, při tiskové konferenci pořádané k otevření centra. „Díku tomu je naše nabídka opravdu komplexní. Nosnými pilíři nabídky Centra sdílených služeb budou podnikové systémy ERP, CRM, BI, DMS. Centrum bude také nabízet produkty unifikované komunikace, tedy pronájem ústředen, služby kontaktních center na technologii Avaya a samozřejmě pronájem infrastruktury typu IaaS,“ dodal. Centrum sdílených služeb má být do budoucna jedním z nosných pilířů činnosti Algotechu.

Záměrem společnosti je prostřednictvím Centra zákazníkům ušetřit až 30 % TCO v horizontu 4 let (v porovnání s vlastním nákupem). Podle Zemana je cílem Centra držet těsnější a osobnější kontakt se zákazníkem, čemuž odpovídá i jeho rozsah – v centru je aktuálně k dispozici 672 U pozic v 16 rackách s možností rozšíření až na 40 racků.

Algocloud provozovaný v Centru sdílených služeb je komplexní souhrn technologií a služeb, který umožňuje využívat špičkové ICT nástroje bez velké vstupní investice, který je vhodný pro všechny typy firem, státní správu i jednotlivce a zcela splňuje vysoké nároky na flexibilitu a bezpečnost služeb.

Parametry Centra sdílených služeb v Libčicích nad Vltavou

Hlavním infrastrukturním dodavatelem centra je společnost HP. Veškeré technologické i IT systémy splňující technologické podmínky TIER III jsou již na svém místě a vše je podrobováno závěrečným zátěžovým a výpadkovým testům, aby Centrum bylo připraveno pro české i zahraniční zákazníky z regionu CEE ihned v den slavnostního otevření


„Díky vysokému stupni redundance a samostatnosti je Centrum sdílených služeb připraveno na celou řadu nenadálých událostí včetně dlouhodobého výpadku napájení či výpadku některé z tras konektivity, která je realizována napříč poskytovateli i technologiemi,“ říká Petr Loužecký, ředitel Centra sdílených služeb. „Konektivita centra je připravena na případný růst v řádu mnoha 1000%, stejně jako datový sál, který je možné nadále rozšiřovat dle potřeb našich zákazníků. Díky široké modularitě všech systémů je možné vyhovět i hodně individuálním požadavkům klientů,“ dodává Loužecký


Centrum sdílených služeb společnosti Algotech v Libčicích nad Vltavou otevře ve čtvrtek 20. září.


 
Axis Talk 2021
  

- Inzerce -

Security Operations Center (SOC)

Vaše kyberbezpečnost za paušál


Nemáte zaměstnance s velmi specializovanými dovednostmi v oblasti sítí a bezpečnosti? Dále digitalizujete a adaptujete nové technologie? Do kyberbezpečnosti investujete, ale nároky narůstají? V době stále sofistikovanějších kybernetických útoků přirozeně vzrůstají nároky na udržování IT bezpečnosti. Jednoduchá řešení ale nefungují. Řešením je služba SOC (Security Operations Center), která se opírá o nejnovější technologie a zkušené specialisty.

  

- Inzerce -

Jak bezpečné jsou bezpečnostní kamery? Nezmeškejte konferenci Axis Talk 2021

AxisÚtoky hackerů čím dál častěji míří na kamerové systémy. Jak se účinně bránit? I to bude tématem online konference společnosti Axis Communications, švédského světového leadera v bezpečnostních a smart city technologiích. Připojte se 20. a 21. dubna!

Helios
- inzerce -