facebook LinkedIN LinkedIN - follow

Video, se kterým konečně pochopíte rozdíl mezi běžným a moderním úložištěm

DellI mezi IT specialisty stále převládá názor, že datové úložiště je komodita. Dochází místo? Dokoupíme další diskové pole. Opak je ale pravdou. Moderní datová úložiště mají řadu funkcí a schopností, které uživatelům poskytují zajímavé konkurenční výhody.


Chrání uložené informace proti fyzickému i logickému poškození, jak pomocí snapshotů, tak prostřednictvím zrcadlení obsahu do geograficky oddělené lokality. Zrychlují přístup k intenzivně vyžívaným datům a díky funkcím transparentní deduplikace a komprese dokonce zvládnou pojmout násobně více dat, než jaká je jejich fyzická kapacita.

Není to tak dávno, co společnost Dell představila své inteligentní a flexibilní all-flash úložiště Dell PowerStore, které se hodí takřka do každé organizace. Velmi efektivně dokáže zkonsolidovat vaše data a zrychlit chod aplikací. Podívejte se na názorných příkladech ze života, co PowerStore dokáže a co jej odlišuje od běžných úložišť. S tímto videem konečně pochopíte rozdíl.


V první řadě je třeba říct, že Dell PowerStore poskytuje blokový i souborový přístup k datům, umožňuje práci s kontejnery a dovolí vám dokonce spouštět a provozovat virtuální servery přímo uvnitř samotného diskového pole. Je možné připojit jej jak přes switche, tak i napřímo. Dell PowerStore je tak univerzální nástroj, umožňující provoz veškerých aplikací. A to jak těch klasických, tak i aplikací nové generace s architekturou postavenou na kontejnerech a mikroservices. Jeho klíčovými výhodami jsou zejména:

Inteligentní datová redukce 4:1 – ta v podání Dellu znamená kombinaci hardwarově akcelerované komprese a deduplikace, která běží zcela transparentně. Datová redukce je polem prováděna inline, zároveň ale počítá i s extrémními výkonovými špičkami. Během těch se proces inline redukce umí zpomalit, odbavit požadovanou zátěž, a následně opět pokračovat. Díky tomu dokáže Dell PowerStore pracovat velmi rychle ale zároveň i redukovat data v poměru 4:1, tudíž se vám do diskového pole vejde čtyřikrát více dat, než je jeho fyzická kapacita. Tento poměr, 4:1, Dell garantuje. Samozřejmě, výjimkou jsou šifrovaná data, která v praxi redukovat nelze, a proto na PowerStore nepatří.

AppsOn – tato funkce nabízí obrovský posun ve srovnání s dnes hojně rozšířenou třívrstvou architekturou, v rámci které jsou aplikace provozovány na serverech, komunikace probíhá přes SAN switche a data jsou zapsána na discích úložiště. AppsOn oproti tomu umožňuje spouštět virtuální servery přímo v řadičích diskového pole, díky čemuž pak všechny aplikace, a vůbec celá správa dat, běží mnohonásobně rychleji. Data aplikací tak nemusí neustále putovat tam a zpět mezi servery a úložištěm, mnohdy až milionkrát denně.

NVMe over Fibre Channel – při vývoji PowerStore Dell ale nezapomněl ani na klasickou třívrstvou architekturu. Tu se mu podařilo výrazně zrychlit skrze podporu NVMe over Fibre Channel (NVMeoF). NVMeoF přístup umožňuje rychlý přenos dat v síti SAN tím, že servery ani úložiště již nemusí balit data do archaického SCSI protokolu, ale můžou si informace posílat nativně, v moderním NVMe formátu.

Inteligentní datová redukce, AppsOn a NVMe over Fibre Channel jsou hlavní přednosti datových úložišť PowerStore. Dokážete i vy přetavit tyto vlastnosti ve svoji konkurenční výhodu?